Dalšího sjednocení ve welteru se jen tak nedočkáme. Spence se utká s Garciou!

Na další sjednocující duel ve welterové váze si zřejmě budeme muset nějaký ten čas počkat. Aktuální šampion WBC a IBF, Errol „The Truth“ Spence (26-0-0, 21 KO), by měl hájit své pásy proti Dannymu „Swift“ Garciovi (35-2-0, 21 KO).

O uplynulém víkendu jsme si mohli vychutnat sjednocující duel welterové váhy, který zároveň určil krále této divize. Tím se stal devětadvacetiletý rodák z New Yorku, Errol Spence. Právě před víkendovou bitvou se hodně spekulovalo o tom, jestli se vítěz utká s dalším šampionem, tedy buď Terencem „Bud“ Crawfordem (35-0-0, 26 KO), nebo Mannym „Pac Man“ Pacquiaem (62-7-2, 39 KO). Nakonec to ale vypadá, že dalšího sjednocujícího souboje se jen tak fanoušci nedočkají. Spence má totiž v plánu hájit své pásy proti aktuální světové pětce Dannymu Garciovi, se kterým se nejspíš utká 25.1.2020.

Tak stejně by se měl na přelomu ledna a února objevit v ringu i šampion WBA Manny Pacquiao. Soupeř zatím není známý, ale rozhodně nepůjde o sjednocující duel s aktuálním šampionem WBO, Terencem Crawfordem. Proč? Důvod je snadný. Jednak filipínská legenda nemá vůbec dobré vztahy s Bobem Arumem, který jej dřív zastupoval a který nyní zastupuje „Lovce“ z Omahy. Druhým důvodem je pak skutečnost, že hvězdný Filipínec patří do projektu Premier Boxing Champions mocného Ala Haymona a ten rovněž nemá dobré vztahy s Top Rank, potažmo Arumem. A vlastně pod vlajku PBC patří celá špička welterové váhy v čele s Pacquiaem, Spencem, Porterem, Thurmanem a Garciou.

Crawford má tedy v tomto ohledu docela smůlu, protože o sjednocující souboj s ním nikdo nejeví žádný zájem. „Poslední souboj Crawforda byl propadák. Prodal jen sto tisíc PPV. Takže mě opravdu nezajímá, co si Terence říká a myslí. Nemá potřebnou podporu a tak to je. To on potřebuje víc mě, než já jeho. Mě bude Crawford zajímat, až přijde ten správný čas.“ – Usmíval se devětadvacetiletý držitel dvou pásů a jen tím dokázal, jak moc těžkou pozici má aktuálně druhý nejlepší muž světa šestnácti provazů napříč všemi vahami.