Další válečník z Plzně jde dobývat svět. Zahradník se střetne s Troyanovskym!

Další skvělá zpráva pro české fanoušky. Aktuální česká jednička super lehké váhy Josef „Pepe“ Zahradník (11-3-0, 6 KO ) se utká 14.11.2019 na horké ruské půdě s domácím borcem a bývalým světovým šampionem Eduardem „The Eagle“ Troyanovskym (27-2-0, 24 KO).

14.11.2019 – Hotel Azimut, Petrohrad, Rusko
Super lehká váha
Josef Zahradník vs Eduard Troyanovsky
Česká jednička „Pepe“ Josef ZAHRADNÍK (11-3-0, 6 KO) a ruská jednička „The Eagle“ Eduard TROYANOVSKY (27-2-0, 24 KO) se utkají v desetikolové bitvě o Euroasijský  titul EBC!

Dámy a pánové máme zde další lahůdku v podání českého boxera a opět jde o plzeňského válečníka. Všemi oblíbená třiatřicetiletá česká jednička super lehké váhy Josef „Pepe“ Zahradník odcestuje na horkou ruskou půdu, přesněji do Petrohradu, aby čelil bývalému světovému šampionovi IBF a IBO Eduardu „The Eagle“ Troyanovskému. Devětatřicetiletý rodák z Omsku získal tituly mistra světa v roce 2015 a následně je dokázal dvakrát obhájit, jenže na konci roku 2016 přišel tehdy ještě neznámý Namibijec Julius Indongo a Rus šel v prvním kole k zemi

Z této ztráty se Troyanovsky nikdy nedokázal plně oklepat, byť v následných dvou zápasech zdolal italského veterána Michele Di Rocco a paraguayského válečníka Carlose Manuela Portilla před limitem. V minulém roce dostal ruský veterán nabídku na účinkování v boxerské lize mistrů a hned ve čtvrtfinále se mohl stát opět světovým šampionem. Běloruský držitel tohoto pásu, Kiryl Relikh, však Troyanovského zdolal velice těsně na body (3x 115-113) a zároveň jej vyřadil z turnaje. Od té doby ruský „Orel“ nevkročil do ringu a návrat chystá až 14.11.2019 na domácí půdě.

Josef zahradník vs Michal Dufek

Bude to tedy více jak rok a měsíc od posledního souboje a Zahradník má rozhodně na to, aby ruského borce zaskočil. Jednak je bývalému šampionovi již devětatřicet let, měl dlouhou pauzu a na jeho psychice se jistě projeví i dvě ztráty za poslední tři roky. Plzeňský „Pepe“ naopak několikrát ukázal, že dokáže favority venku potrápit. Například rodáka z Cottbusu Phillipa Nsingiho dokázal zdolat na německé půdě jednoznačně na body. Ostudu si rozhodně neudělal ani s Jasonem Eastonem, Zinem Meulim, či britskou hvězdou Conorem Bennem, kdy sice prohrál, ale po velice dobrých výkonech až na body. Je také nutno dodat, že většinu proher zapsal zahradník ve welteru, což není úplně jeho váhová kategorie. „Pepemu“ tedy držíme palce, aby příprava na ruskou misi proběhla bez problémů.

Josef Zahradník