Další soupeř pro Filipa Hrgoviče? Možná finský obr Robert Helenius!

Aktuální světová patnáctka těžké váhy, Filip „El Animal“ Hrgovič (8-0-0, 6 KO), by podle zákulisních informací mohl zkřížit rukavice se „Severskou Noční Můrou“, Robertem Heleniusem (28-2-0, 17 KO).

O bronzového medailistu z olympijských her v Riu de Janeiru je obrovský zájem a i spolu-promotér, Eddie Hearn, s ním má velké plány. Šestadvacetiletý Hrgovič si o víkendu expresně poradil, při svém americkém debutu, s Gregorym Corbinem, kterému nedal doslova ani čuchnout a poslal jej již v prvním kole na podlahu ringu. Nyní se před chorvatským hrdinou otevírají obrovské možnosti. Eddie Hearn se nechal slyšet, že by jej rád protlačil do souboje s Joe Joycem, jenž Hrgoviče porazil právě na olympijských hrách, ale jsou i další možnosti.

Například souboj s pětatřicetiletým urostlým Finem, Robertem Heleniusem. „Severská Noční Můra“ aktuálně okupuje třiadvacátou pozici těžké váhy a navíc by byl ideální průpravou na vysoké šampiony. Spekulacím nahrává do karet i fakt, že Fin narozený ve Švédsku se chystá na americký debut, což by pro DAZN znamenalo ideální balíček, jelikož se Hrgovič nyní přesunul na pár zápasů za oceán. Helenius se navíc objevil i v kempu aktuálního šampiona WBC, Deontaye „The Bronze Bomber“ Wildera, kde mu pomáhal s přípravou na Dominica Breazeala. Navíc mu nevyšly námluvy s Adamem Kownackim, či Oleksandrem Usykem. Dočkáme se tedy zápasu mezi Hrgovičem a Heleniusem? Na tuto otázka snad brzy najdeme odpověď. Případná bitva by mohla být opravdu skvělou podívanou a obrovským testem pro chorvatského talenta.