Další smutná zpráva zasáhla box. Patrick Day bojuje v nemocnici o život!

Na galavečeru v Chicagu se představil i sedmadvacetiletý newyorský bojovník Patrick Day (17-4-1, 6 KO). Duel s Charlesem Conwellem (11-0-0, 8 KO) však opustil na nosítkách a nyní bojuje v nemocnici o život.

Jedna smutná zpráva za druhou zasahuje svět profesionálního boxu. Letos zemřel na následky tvrdé bitvy Maxim Dadašev. V nemocnici se aktuálně nachází po tvrdém útoku i legendární trenér James Ali Bashir a na jednotce intenzivní péče se dává po havárii dohromady i šampion WBC a IBF welterové váhy Eroll Spence. Dnes zasáhla svět profesionálního boxu další smutná zpráva. Na galavečeru v Chicagu, kde fanoušci mohli sledovat debutový souboj Oleksandra Usyka v těžké váze, se o titul USBA v super welterové váze střetl sedmadvacetiletý mladík Patrick Day s jednadvacetiletým krajanem Charlesem Conwellem.

Desetikolový duel měl však katastrofální konec pro staršího z dvojice. Patrick Day totiž minutu a pár vteřin před koncem posledního kola inkasoval od soupeře několik tvrdých háků přímo na bradu. Ten poslední jej definitivně poslal na podlahu ringu. Mezi šestnáct provazů okamžitě přispěchali lékaři, kteří se pokoušeli Američana probudit, ale ten bohužel zůstal v bezvědomí. Podle veškerých informací měl Day v sanitce utrpět několik záchvatů a po převozu do nemocnice okamžitě putoval na operační sál. Zatím však zůstává v kómatu a bojuje o svůj holý život. „Modleme se za něj.“ – Napsal na svůj twitterový účet Conwell, který po souboji sice slavil, ale následnou euforii vystřídal strach o zraněného soupeře. Doufejme tedy, že se Day dostane z toho nejhoršího a držme mu všichni palce.