Další šachy v těžké váze. V akci Ortiz, Stiverne i Joyce!

Deontay Wilder vs Bermane Stiverne 2017

Tak už se nám vyjasňují první duely těžké váhy. Po té, co se domlouvá souboj mezi aktuálním šampionem WBC, Deotanyem Wilderem a lineárním šampionem Tysonem Furym, se přidali i veteráni Luis Ortiz (30-1-0, 26 KO) a Bermane Stiverne (25-3-1, 21 KO). K nim pak zkušení Christian Hammer (24-5-0, 14 KO) a Joe Joyce (7-0-0, 7 KO).

A začneme hned u kubánského „King Konga“ Luise Ortize. Ten by se měl střetnout 2.3.2019 s ostříleným borcem Christianem Hammerem. Dle zákulisních informací Němec s rumunskými kořeny přijal nabídku na zápas s Ortizem a nyní je na cestě za velkou louži, aby podepsal kontrakt. Rodák z Galati se naposledy ukázal na domácí německé půdě, kdy v pěti kolech, trošku prapodivným způsobem ukončil v pátém kole Michaela Wallische a ujal se volného evropského pásu WBO. O trošku déle se trápil v ringu Ortiz s americkým borcem, Kauffmanem. Ten se sice poroučel k zemi v kolech číslo šest a osm. Nakonec jej Kubánec definitivně ukončil až v dějství desátém. Zápas Ortiz vs. Hammer se bude konat ve známé Barclays Center v Brooklynu.

Velké problémy se sehnáním soupeře má britský „Juggernaut“ Joe Joyce. Jelikož je třiatřicetiletý, stříbrný olympionik novou tváří profesionálního boxu, je tak celkem těžké mu sehnat kvalitního soka, který zároveň dostane dobře zaplaceno. Své jméno se rozhodl propůjčit bývalý šampion organizace WBC, Bermane Stiverne. Ten stál v posledních dvou letech v ringu pouze jednou a to s aktuálním šampionem WBC, Deontayem Wilderem. „Bronzový Bombarďák“ se přitom ani moc nezapotil. Stiverna poslal třikrát k zemi, než jej sudí Arthur Mercante Jr definitivně odmával v prvním kole. Tento duel je plánovaný na 23.2.2019 do O2 arény v Greenwich. Bude hodně zajímavé v jaké formě se „B.WARE“ vrátí z důchodu a jestli přijede opravdu zabojovat, nebo jen pro tučný šek.