Další posila těžké váhy? Murat Gassiev je konečně fit a plánuje debut na únor!

Podle veškerých zákulisních informací je Murat „Iron“ Gassiev (26-1-0, 19 KO) konečně fit. Bývalý šampion křížové váhy plánuje debut v nejtěžší váhové kategorii na 29.2.2020.

Stále teprve šestadvacetiletý Rus platil dlouhou dobu za postrach křížové váhy. V roce 2016 vybodoval krajana Denise Lebeděva, což v té době nikdo nečekal a poprvé v kariéře mohl zvednout nad hlavu světový pás šampiona IBF. O necelý rok později rozbil i bývalého šampiona Krzysztofa Wlodarczyka. Jeho knockoutovému úderu neunikl ani tehdejší šampion WBA Yuniel Droticos. Ve finále boxerské ligy mistrů WBSS jej však zastavil hvězdný Ukrajinec Oleksandr Usyk, který mladšího Rusa suverénně přejel na body v poměru 2x 119-109 a 120-108.

Následně se oba finalisté rozhodli pro přesun o váhovou kategorii výše a oba nakonec podepsali smlouvu se stájí Matchroom Boxing a DAZN, ale ani jednomu nepřálo štěstí. Usyk si zranil biceps a Gassieva dlouho trápila obě ramena. Nakonec hvězdný Ukrajinec přece jen stihl debutový souboj v polovině října, ale po ruském rivalovi jakoby se slehla zem. Nyní jeho trenér Abel Sanchez přináší dobrou zprávu. Rodák z Vladikavkazu je fit a těžkou váhu by měl doplnit již 29.2.2020 na galavečeru v Texasu, kde hlavní souboj obstará dvojice Mikey Garcia a Jessie Vargas.Každopádně Gassiev má parametry i sílu na to, aby zamíchal kartami v horních patrech žebříčku.