Další kvalitní střet těžkých vah na obzoru? Hunter je připravený změřit síly s Parkerem.

Aktuální světová dvanáctka a americká trojka těžké váhy Michael „The Bounty“ Hunter (18-1-1, 12 KO) je připravený změřit síly s bývalým světovým šampionem WBO a aktuální třináctkou Josephem Parkerem (27-2-0, 21 KO).

Těžká váha se pomalu probouzí ze zimní letargie a postupně krmí fanoušky hodně kvalitními bitvami. Za sebou máme titulový duel Tysona „Gypsy King“ Furyho (30-0-1, 21 KO) s Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO). Navíc oba borci již pracují na červencové trilogii. V druhé polovině června se do ringu vrátí i aktuální král těžké váhy a šampion WBA, WBO, IBF a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO), kterého čeká povinná obhajoba s bulharským veteránem Kubratem „The Cobra“ Pulevem (28-1-0, 14 KO). Na začátku května se fanoušci mohou také těšit na brutální řež mezi prozatímním šampionem WBC Dillianem „The Body Snatcher“ Whytem (27-1-0, 18 KO) a bývalým světovým šampionem Alexanderem „Ruským Vítězem“ Povetkinem (35-2-1, 24 KO). Ten, kdo by neměl dost, tak již tento víkend je naplánovaný velký galavečer těžkých vah do newyorské Barclays Center, kde si to rozdá aktuální světová jedenáctka Adam „Babyface“ Kownacki (20-0-0, 15 KO) se světovou třiatřicítkou Robertem „The Nordic Nightmare“ Heleniusem (29-3-0, 18 KO).

K těmto všem zmíněným obrům by se mohl přidat další velice zajímavý a atraktivní duel. Bývalý světový šampion WBO Joseph Parker totiž po vítězném duelu nad Shawndellem Terellem Wintersem prohlásil, že tento rok chce stihnout ještě tři duely. Dva lehčí a na konci roku nějaký opravdu velký. „Chci zůstat aktivní a doufám, že ještě letos stihnu dva souboje. Na konci roku bych chtěl pak pořádnou bitvu. Chtěl bych bojovat s Dereckem Chisorou. Měl jsem s ním bojovat, ale bohužel to nevyšlo. Snažil jsem se ten duel posunout, ale on nakonec zvolil jiného soupeře. Také chci odvetu s Dillianem Whytem. Zkrátka chci duel s někým ze světové desítky, nebo pětky. Chci kohokoliv.“ – Podělil se o svoje plány stále teprve osmadvacetiletý Novozélanďan.

Jeho prosby vyslyšel jednatřicetiletý Američan Michael Hunter. Rodák z Kalifornie sice zatím nepatří do světové desítky, ale svými posledními výkony na sebe rozhodně strhl pozornost. Vždyť mezi obry porazil Martina Bakoleho Ilungu, Alexandera Ustinova, či Sergeye Kuzmina. Podle mnohých opanoval i remízový střet s ruským veteránem Alexanderem Povetkinem. Nyní by do své sbírky rád přidal i skalp Parkera, což potvrdil i jeho manažer Martin Mikolajczak. „Parker je pro nás snadným soustem. Je pomalý na nohách a jeho kondice je otřesná. Michael by ho rozhodně ukončil před limitem.“ – Že by se schylovalo k dalšímu perfektnímu souboji těžkých vah?