Další kandidát na přesun do těžké váhy? Lawrence Okolie plánuje přesun o váhovou kategorii výše!

Neporažený britský šampion, držitel titulu BBBofC a aktuální světová osmička křížové váhy, Lawrence „The Sauce“ Okolie (12-0-0, 9 KO), zvažuje brzký přestup do nejtěžší váhové kategorie.

Šestadvacetiletý a 196 centimetrů vysoký rodák z Londýna má jistě parametry na těžkou váhu, ale před přestupem hodlá ještě získat nějaký prestižní pás, ať už evropský, či světový. Každopádně se v křížové váze nechce příliš zdržovat a velice brzy chce zavítat mezi obry. „Jsem v křížové váze jen proto, abych nabral potřebné zkušenosti. Víte, křížová váha je úplně o něčem jiném, než těžká. Tady nejde o jeden knockoutový úder, ale o kumulaci nebezpečných úderů.“ – Rozpovídal se pro ostrovní média člen týmu Matchroom Boxing spadající pod Eddieho Hearna.

„Křížové váhy také umí tvrdě udeřit, ale zároveň jsou rychlé a atletické. Celé je to jen o tom, že v této kategorii naberu zkušenosti, nějaké tituly a následně se přesunu o váhu výše. V těžké váze je nyní hodně zajímavých soubojů a mnoho zajímavých soupeřů, navíc jsem několikrát spároval s těžkotonážníky. Sparing není to samé, co ostrý souboj, takže bude zajímavé sledovat, jak se s tím poperu.“ – Pokračoval ve svém vyprávění britský mladík, který trénoval po boku Dilliana Whyta, Anthonyho Joshuy, Tysona Furyho, či Joa Joyce.

„Až budu v těžké váze, tak vím, že dokáži dát dost silný úder na to, aby mě každý respektoval. Nikdo nebude moct projít přes mé údery, když budu starší a silnější. Bude zajímavé to sledovat. Je mi stále teprve šestadvacet, jsem v polovině své kariéry a vím, že budu ještě větší a silnější. Budu moci svými údery napáchat hodně škody. Myslím si, že budu dobrý v těžké váze.“- Dokončil své povídání Okolie. Zřejmě tedy budeme brzy svědky dalšího přestupu křížové váhy do nejtěžší váhové kategorie. Mladý Brit bude následovat bývalého nesporného krále, Oleksandra Usyka i šampiona Murata Gassieva.