Crawford jde hájit po třetí pás šampiona welterové váhy. Vítěz bitvy Commey-Lopez bere pás IBF a souboj s Lomachenkem!

Stáj Top Rank Boxing si nachystala opravdovou lahůdku do newyorské Madison Square Garden, kde fanoušci boxu budou svědky dvou titulových bitev. Jedné ve welterové váze a druhé v lehké váze.

Richard „RC“ Commey (29-2-0, 26 KO) vs. Teofimo „El Brooklynů Lopez (14-0-0, 11 KO) – Bitva o titul IBF v lehké váze mezi šampionem a světovou dvojkou Richardem Commeyem a světovou čtyřkou Teofimem Lopezem v sobě ukrývá daleko více, než jen titulovou řež. Vítěz tohoto souboje se totiž střetne příští rok v sjednocujícím souboji s ukrajinským králem Vasylem Lomachenkem a dostane tedy šanci jej sesadit. Dvaatřicetiletý rodák z Ghany je sice držitelem pásu a výše postaveným borcem, ale podle kurzů sázkových kanceláří je v roli outsidera. Naopak dvaadvacetiletý Američan byť není tak prověřeným borcem v profesionálním ringu je favoritem. Každopádně oba borci mají vysoký percentil ukončení, takže můžeme očekávat slušnou řež s knockoutovou tečkou. Kdo nakonec vyzve příští rok krále Lomachenka? To se dozvíme v noci ze soboty na neděli.

Terence „Bud“ Crawford (35-0-0, 26 KO) vs. Egidijus „Mean Machine“ Kavaliauskas (21-0-1, 17 KO) – Fanoušci v MSG se dočkají i aktuálního krále welterové váhy a aktuálního šampiona WBO Terence Crawforda. Dvaatřicetiletý hvězdný Američan jde potřetí hájit svůj pás proti litevskému válečníkovi Egidijusi Kavaliauskasovi. I když podle slov „Lovce“ z Omahy je obhajoba to poslední, co jej zajímá. Crawford je silně frustrovaný situací ve welterové váze, která mu znemožňuje bojovat s těmi nejlepšími bojovníky, jelikož ti patří pod konkurenční stáj. Šampionovi tedy nezbývá nic jiného, než přijmout duel s o rok mladším rodákem z Kaunasu. Ten stojí před životní šancí, ale s ohledem na jeho poslední bídný výkon s Robinsonem, kdy remizoval a na kvalitu Crawforda, zřejmě na titul nedosáhne.