Crawford a Spence se konečně dohodli!

Terence Crawford vs Errol SpenceŠampión WBO Terence Crawford a šampión WBA, WBC a IBF Errol Spence se konečně dohodli na sjednocující bitvě, která by se měla konat 29. července v La Vegas. Čeká se na podpis smlouvy!

Dlouho diskutovaný a očekávaný sjednocující duel velterové váhy mezi Terencem Crawfordem (39-0-0, 30 KO) a Errolem Spencem (28-0-0, 22 KO) je na dosah. Takhle blízko ještě nikdy nebyl. Oba tábory našli společnou řeč a čeká se „jen“ na podpis smlouvy oběma aktéry. Dějištěm by měla být 29. července T-mobile aréna v Las Vegas.

Pětatřicetiletý „Bud“ Terence Crawford v roce 2017 vítězstvím nad Juliusem Indongem sjednotil všechny čtyři prestižní tituly v super lehké váze a následně přešel do velteru. V něm debutoval o rok později a hned získal světový titul organizace WBO, když v devátém kole ukončil australského šampióna Jeffa Horna.

Od té doby pás úspěšně šestkrát obhájil, když postupně ukončil před limitem Jose Benavideze, Amira Khana, Egidijuse Kavaliauskase, Kella Brooka, Shawna Portera a naposledy loni v prosinci knockoutoval v šestém kole také Davida Avanesyana.

Terence Crawford

Na druhé straně třiatřicetiletý „The Truth“ Errol Spence získal nejprve v květnu 2017 světový titul organizace IBF, když v jedenáctém kole doslova umlátil Kella Brooka. Pás následně obhájil s Lamontem Petersonem, Carlosrm Ocampem a Mikeyem Garciou.

V září 2019 dokázal v těžkém duelu přetlačit na body Shawna Portera a získal také titul WBC. Na konci roku 2020 oba tituly obhájil vítězstvím nad Dannym Garciou, kterou porazil na body. Loni v dubnu vyzval šampióna organizace WBA Yordenise Ugase, kterého dokázal ukončit v desátém kole a získal také třetí titul velterové váhy.

Errol Spence