Cotto, Toney, Jones, Holm a Halmich vybráni do síně slávy!

Tři boxeři a dvě boxerky byly hlasováním vybráni do Mezinárodní boxerské síně slávy. Novými členy jsou Miguel Cotto, Roy Jones jr, James Toney, Holly Holm a Regina Halmich!

Mezinárodní boxerská síň slávy (IBHOF – International Boxing Hall of Fame) včera hlasovala o uvedení nových členů mezi legendy boxerského ringu a vybrala dalších pět zvučných jmen Miguel Cotto, Roy Jones jr, James Toney, Holly Holm a Regina Halmich.

Miguel Cotto vs Daniel Geale

Miguel Cotto (41-6-0, 33 KO) / „Junito“
🇵🇷 / 41 let
Portorický boxer odstartoval profesionální kariéru 23. února 2001, když na galavečeru v americkém Austinu ukončil v prvním kole amerického boxera Jasona Douceta. 11. září 2004 na domácím galavečeru sestřelil v šestém kole Brazilce Kelsona Pinta a získal světový titul v super lehké váze. Kariéru ukončil 2. prosince 2017, když nestačil ve dvanáctikolovém souboji na Američana Sadama Aliho a přišel o světový titul WBO v super velterové váze.

Roy Jones jr (66-9-0, 47 KO) / „Superman“
🇺🇸 / 52 let
Americký boxer vlétl mezi profesionální boxery 6. května 1989 na domácím galavečeru, kde vyprovodil ve druhém kole krajana Ricky Randalla. Světový titul získal 22. května 1993 ve Washingtonu, kde v ostře sledovaném duelu vybodoval další americkou legendu Bernarda Hopkinse a získal pás organizace IBF ve střední váze. Kariéru ukončil 8. února 2018 na stejném místě, kdy ji i odstartoval a to v Civic Centru v rodné Pensacole. Jasně vybodoval krajana Scotta Sigmona.

James Toney (77-10-3, 47 KO) / „Lights Out“
🇺🇸 / 53 let
Americký boxer debutoval v profesionálním ringu 26. října 1988 na domácím galavečeru v Mount Clemens, kde ve druhém kole ukončil krajana Stephena Lee. Světovým šampiónem se stal o tři roky později 10. května 1991 ještě jako střední váhy, když v jedenáctém kole ukončil dalšího Američana Michaela Nunna a získal světový titul organizace IBF. Kariéru ukončil už jako těžká váha 13. května 2017 na galavečeru v Michiganu, kde v šestém kole knockoutoval amerického boxera Mike Shepparda.

Holly Holm (33-2-3, 9 KO) „The Preacher’s Daughter“
🇺🇸 / 40 let

Americká válečnice se poprvé postavila do boxerského ringu 25. ledna 2002, když ve třetím kole ukončila krajanku Marthau Deitchman. 10. června 2006 získala světový titul organizace WBA ve velterové váze, když na body přetlačila Američanku Angelicu Martinez. Boxerskou kariéru ukončila 11. května 2013, když zničila krajanku Mary McGee a obhájila světové tituly malých organizací IBA a WBF. Poté se už věnovala čistě MMA, kdy to dotáhla až na šampiónku nejprestižnější organizace UFC, když v listopadu 2015 knockoutovala v prvním kole tehdejší královnu oktagonu Rondu Rousey.

Regina Halmich (54-1-1, 16 KO)
🇩🇪 / 45 let

Nejúspěšnější německá boxerka debutovala mezi profesionálními boxerkami 4. března 1994 na domácím galavečeru v rodném Karlsruhe, kde vybodovala holandskou soupeřku Fienie Klee. 10. června 1995 získala světový titul v ženské organizaci WIBA v muší váze, když vybodovala Kim Messer z Jižní Koree. Pás následně osmačtyřicetkrát obhájila a kariéru ukončila 30. listopadu ve své domovině v Karlsruhe, kde ovládla vyrovnaný duel s israelskou boxerkou Hagar Shmoulefeld Finer.


V loňském roce byly uvedeni do síně slávy Američani Floyd Mayweather jr, Andre Ward, Ukrajinec Wladimir Klitschko a z boxerek Američanky Ann Wolfe, Laila Ali a Marian Trimiar. Předloni to byly mexický boxer Juan Manuel Marquez a Američani Bernard Hopkins a Shane Mosley. Z žen byly vybráni britská boxerka Barbara Buttrick, Lucia Rijker z Nizozemska a Američanka Christy Martin.