Conor McGregor nezískal boxerskou licenci ve státě Nevada

Conor McGregorBývalý světový šampion UFC v pérové váze a současný šampion UFC ve váze lehké, Conor McGregor nezískal boxerskou licenci ve státě Nevada, nakonec ji však dostal jinde!

Avšak irský bouřlivák nemusí věšet hlavu. Licenci totiž získal ve státě Kalifornie a tak se stal i licencovaným boxerem. Co však vedlo k tomu, aby neobdržel licenci i ve státě Nevada? To vysvětlil výkonný ředitel atletické komise Nevada – Bob Bennet.

Jose Aldo vs Conor McGregor

„ Pan McGregor je velmi talentovaný a nadaný bojovník a sportovec. Zajisté ví co dělá a já mám veliký respekt k jeho dosaženým výkonům. Bohužel box je zcela jiný sport než MMA a musíme tedy postupovat velmi důsledně, než někomu vydáme licenci.“

Conor McGregor vs Nate Diaz

„ Co bylo důsledkem neudání licence ve státě Nevada? Rozhodně stále nezaplacená pokuta 75 tisíc dolarů, za incident před UFC 202. Kde oba pánové jak Conor McGregor tak i Nate Diaz, obdrželi tuto pokutu za házení láhví na tiskové konferenci. Toto nesportovní chování nesmí být tolerováno a proto jsme přistoupili k pokutě. Až pokuta bude zaplacena, budeme dělat další kroky, abychom zjistili jestli je pan McGregor způsobilý k udělení licence“ – vyjádřil se k situaci výkonný ředitel atletické komise Nevada, pan Bob Bennet.

UFC 205

Co však vede Conora k boxerské licenci? Že by se opravdu připravoval na vstup do ringu proti Floydu Mayweatherovi (49-0-0, 26 KO)? Jedno je však jisté, bez souhlasu UFC na tento souboj nedojde. A jak by reagoval Dana White v tomto ohledu není zcela jasné.