Commey jde poprvé hájit svůj titul. V rámci galavečeru se představí i těžké váhy!

V rámci galavečeru, jenž se bude konat pod hlavičkou Top Rank v Kalifornii se představí aktuální šampion IBF v lehké váze, Richard Commey, který bude čelit mexickému veteránovi, Raymundo Beltranovi. V předzápasech pak uvidíme i naděj těžké váhy, Juniora Fa.

Richard Commey (28-2-0, 25 KO) vs. Raymundo „Sugar“ Beltran (36-8-1, 22 KO) – První obhajoba pásu IBF nyní čeká ghanského válečníka a světovou čtyřku lehké váhy, Richarda Commeye. Dvaatřicetiletý rodák z Accry má aktuálně na kontě sérii tří vítězství technickým knockoutem v řadě. „“Vždy, když se připravuji na zápas, tak nemyslím na to, že svého soupeře knockoutuji. Jen tvrdě makám a knockout vždy přijde jako bonus. Ray je tvrdý a odolný borec, takže očekávám kvalitní bitvu.“ – Rozpovídal se šampion.

Ovšem osmatřicetiletý Beltran je opravdovým mexickým válečníkem, který myslí jen a pouze na tituly mistra světa. „Nechci nikomu nic dokazovat. Chci jen sám sobě dokázat, že na to mám. Mám hodně dlouhou kariéru za sebou, ale pořád to není dost. Pořád jsem nedostal tolik, kolik toho opravdu chci. Víte, říká se, že když ti dá život citróny, tak si udělej limonádu, ale já na to seru. Chci dostat od života to, co já chci. To je moje mentalita“ – Nepáral se svým prohlášením bývalý šampion WBO. Vítěze tohoto souboje bude nejspíše čekat sjednocující bitva s vítězem duelu Lomachenko-Campbell.

Junior Fa (17-0-0, 10 KO) vs. Dominick Guinn (37-12-1, 26 KO) – Aktuální světová sedmadevadesátka těžké váhy a další velký talent této divize, Junior Fa, vyráží opět do bitvy ke svému osmnáctému souboji. Nyní bude jeho soupeřem velezkušený, čtyřiačtyřicetiletý Dominick Guinn, kterému patří 59. příčka světového žebříčku. Rodák z Nového Zélandu, ještě nemá takové jméno, jako jeho krajan Joseph Parker, ale zajímavostí budiž, že to byl právě Fa, který dokázal v amatérském ringu Parkera zdolat, byť mu krajan porážku oplatil. V poloprofesionální soutěži WSB se pak připravoval po boku olympijských medailistů Joa Joyce a Anthonyho Joshuy. Mezi profíky se také stal cenným sparingpartnerem aktuálního šampiona WBC, Deontaye Wildera. Dosáhne tento mladý Novozélanďan na boje o světové tituly, nebo zapadne mezi průměr?