Commey deklasoval Beltrana a obhájil titul IBF. Fa porazil Guinna až na body!

Skvělým výkonem se blýskl ghanský válečník a aktuální šampion IBF lehké váhy, Richard Commey (29-2-0, 26 KO), když obhájil svůj pás v osmi kolech s nepříjemným Mexičanem, Raymundo „Sugar“ Beltranem (36-9-1, 22 KO).

Pás šampiona, jenž má v držení dvaatřicetiletý rodák z ghanské Accry, však Beltran získat nemohl. Důvod? Osmatřicetiletý Mexičan totiž nesplnil váhový limit a přišel o možnost získat titul IBF, ale také přišel o značnou část své výplaty. Ovšem smutný víkend tímto pro Beltrana nekončil, nýbrž spíše začal. O šest let mladší šampion totiž vstoupil do zápasu výborně a hned v prvním kole posadil veterána dvakrát na zadek. Následně se mexický válečník objevil na zemi ještě v kole číslo pět a v kole číslo osm. Tam už došla trpělivost ringovému sudímu Edwardu Hernandezovi, který souboj, po jednoznačném bití, raději ukončil. Šampion tak mohl začít slavit první obhajobu svého pásu a možná také vyhlížet sjednocující souboj s Vasiliyem Lomachenkem?

V jednom z předzápasů se v ringu představil také Junior Fa (18-0-0, 10 KO). Teprve devětadvacetiletý Novozélanďan, jenž je považovaný za velkou naději těžké váhy, však v souboji se čtyřiačtyřicetiletým Američanem, Dominickem „The Southern Disaster“ Guinnem (37-13-1, 26 KO), hodně zklamal. Duel nakonec ovládl jasně na body v poměru 2x 98-91 a 97-92, ale tak trochu se očekávalo, že přestárlého rodáka z Arkansasu ukončí před limitem. Navíc se sám Fa ocitl ve čtvrtém kole na podlaze ringu a nebylo daleko od prvotřídní senzace.