Claressa Shields zdemolovala Ivanu Habazin a stala se šampionkou třetí váhové kategorie!

Stále teprve čtyřiadvacetiletá Američanka Claressa „T-Rex“ Shields (10-0-0, 2 KO) opět přepisuje historii ženského boxu. V noci z pátku na sobotu si poradila s Ivanou Habazin (20-4-0, 7 KO) a stala se šampionkou třetí váhové kategorie.

Dvakrát se stala mistryní světa mezi amatéry, dvakrát získala olympijské zlato, ve čtvrtém profesionálním souboji se stala mistryní světa, následně získala tituly ve dvou vahách a střední dokonce sjednotila. Nyní teprve čtyřiadvacetiletá rodačka z Flintu zapisuje další historický moment. O šest let starší Chorvatce Ivaně Habazin nedala žádnou šanci a v deseti kolech ji hladce sfoukla v poměru 2x 100-90 a 99-89. Dokonce v osmém kole ji poslala po sérii brutálních úderů na spodek na podlahu ringu. Jedním slovem naprostá demolice, která skončila triumfem „T-Rexe“. Shields tedy mohla zvednout nad hlavu uvolněné pásy WBC a WBO super welterové váhy, čímž se nesmazatelně vepsala do historie coby šampionka třetí váhové kategorie.

„Strávila jsem dlouhé měsíce v přípravném kempu. Nebylo to zrovna ideální, ale jsem spokojená. Cítila jsem se skvěle. Jsem jediný boxer na světě, který zvládl získat tituly mistra světa ve třech váhových kategoriích v deseti soubojích.“ – Začala svůj rozhovor šampionka, které radil i legendární Andre Ward. „Andre říkal, abych jí šla do těla. Začal jsem tedy v osmém kole takto pracovat, několikrát jsem ji tvrdě zasáhla na spodky a najednou prásk a byla na zemi.“ – Chorvatská princezna však kritickou chvíli přežila a byť tahala za kratší konec lana, přesto to nezabalila, což zaslouží velký respekt.