Claressa Shields vybodovala Christinu Hammer a sjednotila tituly střední váhy!

Jasná a neoddiskutovatelná dominance Claressy „T-Rex“ Shields (9-0-0, 2 KO), která přesvědčivě, na body, zdolala německou krásku Christinu Hammer (24-1-0, 11 KO) a stala se tak nespornou šampionkou WBC, WBA, WBO a IBF ve střední váze.

Chladnokrevný a dokonalý výkon předvedla čtyřiadvacetiletý Američanka, když zdolala svoji, o čtyři roky starší, německou sokyni. Rychlost, síla, agresivita a precizní obrana dvojnásobné olympijské vítězky slavily úspěch. Hammer působila oproti Shields hodně pomalá a v osmém kole dokonce nebyla daleko od toho, aby padla před limitem. Němka z kazašskými kořeny ukázala srdce, ale to bylo bohužel vše, co v duelu předvedla. Bodový rozhodčí se jednomyslně shodli na výsledku 3 x 98-92. Tento verdikt potvrdil i fakt úderové statistiky. Shields trefila celkově 112 úderů, Hammer pouze 49. Ve statistice takzvaných power punches byl rozdíl ještě markantnější. Američanka trefila 94 tvrdých úderů, Němka pouhých čtyřiadvacet.

„V první řadě mohu říci, že jsem největší ženská bojovnice všech dob. Říkali mi, že to nedokážu. Říkali, že ona má čtyřiadvacet zápasů a z toho jedenáct knockoutů. Říkali, že budu bitá, protože jsem měla jen osm zápasů a pouhá dvě vítězství knockoutem. Podle nich mě měla knockoutovat. Kde jste teď?“ – Okomentovala v návalu emocí druhá žena, jenž dokázala sjednotit pásy jedné váhy.“Věděla jsem, že s ní mohu otřást. Myslím si, že v osmém kole to měli ukončit. Hodně se mě držela a vůbec neboxovala. Chtěla jsem být první, kdo jí dostane z ringu před limitem, ale musela jsem se uklidnit. Nechtěla jsem prohrát hloupou chybou. Děkuji Christině a jejímu týmu. Je to fakt tvrdá holka s hodně tvrdým úderem.“ – Došlo přece jen i na vzájemný respekt.

Co bude dál s touto skvělou Američankou? Ona sama chce dál psát historii ženského boxu a jak sama řekla, chce se stát nejlepším bojovníkem bez rozdílu v pohlaví. „Ženský box je na vzestupu. Chci další super fight. Dejte mi Cecilii Braekhus v limitu do 154 liber. To je to, co chci dál. Buď ji, nebo Savannah Marshall.“ – Pronesla šampionka střední váhy. „Nebojovala jsem příliš dobře. Takový je box a může se stát cokoliv. Chtěla jsem tento souboj a ona vyhrála. Mám pro ní velký respekt. Je to tvrdá a silná žena a to je vše, co mohu říct. Je rychlá dopředu a má rychlé ruce. Nemohla jsem ji zasáhnout tak tvrdě, jak jsem chtěla. Vrátím se zpět a budu opět silnější.“ – Hlesla po duelu zklamaná Hammerová.