Claressa Shields se střetne v sjednocující bitve s Marií Eve Dicaire 9.5.2020

Šampionka tří váhových kategorií Claressa „T-Rex“ Shields (10-0-0, 2 KO) se na domácí půdě ve Flintu střetne ve sjednocující bitvě s šampionkou IBF super welterové váhy Marií Eve Dicaire (17-0-0, 0 KO).

Šampionka třech váhových kategorií, aktuální nesporná šampionka střední váhy a držitelka pásů WBC a WBO super welterové váhy Claressa Shileds se chystá sjednotit další váhu. 9.5.2020 se na domácí půdě v rodném Flintu střetne s šampionkou IBF super welterové váhy Marií Eve Dicaire. K tomu se ještě WBA rozhodla přidat svůj uvolněný pás, takže všechny čtyři prestižní tituly budou ve hře.

Třiatřicetiletá Kanaďanka je aktuální jedničkou super welterové váhy, ve které je šampionkou již od prosince roku 2018, kdy zdolala Chris Namus. O devět let mladší Američanka je však jasnou favoritkou. Shileds totiž prochází profesionálním ringem jako nůž máslem. Dvojnásobná olympijská vítězka se stala světovou šampionkou super střední váhy ve čtvrtém profesionálním duelu, v pátém se stala šampionkou dvou váhových kategorií, v devátém pak sjednotila střední váhu, v desátém se stala šampionkou třetí váhové kategorie a v jedenáctém duelu kariéry dostává možnost sjednotit super welterovou váhu.