Claressa Shields má před sebou obhajobu titulů!

Neporažená královna super velterové váhy a dvojnásobná olympijská vítězka Claressa Shields bude bojovat o všechny čtyři pásy. V březnu ji vyzve šampiónka Marie Eve Dicaire!

5.3.2021 – Dort Federal Event Center, Flint, USA
Super velterová váha
Claressa Shields vs Marie Eve Dicaire

Neporažená americká a světová jednička „T-Rex“ Claressa SHIELDS (10-0-0, 2 KO) a neporažená kanadská jednička a světová dvojka Marie Eve DiCAIRE (17-0-0, 0 KO) se utkají v desetikolové bitvě o tituly WBA, WBO, WBC a IBF!

Claressa Shields naposledy boxovala minulý rok v lednu, kdy ve velmi vypjatém souboji jasně vybodovala 100:90, 99:89 a 100:89 chorvatskou boxerku Ivanu Habazin a získala pásy WBC a WBO. Nyní ji čeká obhajoba a do cesty se ji postaví neporažená světová dvojka.

Marie Eve Dicaire je šampiónkou IBF od roku 2018, kdy vybodovala Uruguayku Chris Namus. Následně pás třikrát obhájila a naposledy v listopadu 2019 s přehledem přejela venezuelskou boxerku Ogleidis Suarez.

V souboji bude poprvé v historii ženského boxu také titul WBA super. Ten se používá mezi muži, kdy klasický pás WBA je něco jako prozatímní šampión.

Pokud Shields vyhraje, stane se první ženou historie boxu, jaká sjednotila všechny pásy ve dvou váhových divizích. Američanka již sjednotila v roce 2019 pásy ve střední váze, když seřezala rodačku z Kazachstánu Christinu Hammer.