Čínská těžká váha Zhilei Zhang míří za světovými tituly!

Zhilei Zhang

198 centimetrů měřící a 120 kilo vážící čínský drobeček Zhang Zhilei (19-0-0, 15 KO) se pomalu, ale jistě připravuje na tažení o světové tituly. O tomto víkendu jej čeká možná definitivně poslední zkoušku před opravdu velkými duely, které by jej měli poslat rovnou k titulovému boji.

Zhilei Zhang

Přesněji 28.9.2018 se vrátí Zhang Zhilei do své rodné Číny, aby otestoval své schopnosti proti Donu Haynesworthovi (15-2-1, 13KO). Tento duel by měl být dle slov čínského obra, ten poslední z kategorie lehčích. Následně by muž s přezdívkou „Big Bang“ rád čeřil vody těžké váhy v těch nejvyšších patrech. Zhang je totiž světovou 43. a ve světovém žebříčku organizace WBO mu dokonce patří šestá pozice. V držení má například orientální titul organizace WBO, který vyhrál v roce 2017 nad Peterem Grahamem, kterému nadělil knockout již v prvním kole.

Zhilei Zhang

Posledních šest duelů velkého muže z Číny totiž skončilo před limitem. Všech šest v prvním kole. Jeho bilance pak celkově čítá patnáct knockoutů z devatenácti duelů. Žádná prohra, ani remíza a k tomuto výčtu si přidejte to, že se jedná o leváka. Celkem slušná kombinace, nemyslíte? Podle slov jeho promotéra stačí, když si poradí o tomto víkendu se svým soupeřem a následně by jej měla čekat 24.11.2018 opravdu světová zkouška v Monaku. Když i tu zvládne, pak v roku 2019 má nachystaný jediný cíl a to světové tituly. „Věříme, že Zhang zvládne největší krok své kariéry a hlasitě si řekne o boj o světový titul. Hodně dřel a makal, aby se sem dostal a já pevně věřím, že se může jako první čínský bojovník stát mistrem světa v těžké váze.“ – Doplnil krátce Dino Duva, promotér čínské dvojky.