Chocolatito Gonzalez to opět dokázal a stal se šampionem super muší váhy

Roman „Chocolatito“ Gonzalez (49-2-0, 41 KO) opět dokázal, že je výjimečným válečníkem, když v devátém kole brutálně knockoutoval neporaženého britského borce Khalida „Kal“ Yafaie (26-1-0, 15 KO) a stal se šampionem WBA super muší váhy.

Po souboji s Carlosem Cuadrasem měl Chocolatito Gonzalez hodně dobře našlápnuto k překonání rekordu Floyda Mayweathera. Šampion čtyř váhových kategorií se v září roku 2016 pyšnil rekordem 45-0 a působil naprosto neporazitelným dojmem. Jenže v roce 2017 přišel šok v podobě skvělé thajského válečníka Wisaksila Wangeka a dvě prohry za sebou byly na světě. Obratem každý zlomil hůl nad nikaragujským bojovníkem, ale on se vrátil. V roce 2018 vyprovodil v pěti kolech Moisese Fuentese, aby za rok a tři měsíce ukončil ve dvou kolech Diomela Diocose.

Přesto mu v titulové bitvě s šampionem WBA Khalidem Yafaiem nikdo nevěřil. Jenže dvaatřicetiletý rodák za Managua se do o dva roky mladšího Brita zakousl od úvodního dějství a jal se jej demolovat tvrdými háky, které postupně střídal na tělo a hlavu. Rodák z Birminghamu postupně vadl a v osmém kole přišel první down. Ten s vypětím všech sil Yafai ještě zvládl, ale v devátém kole vytáhl Gonzalez brutální pravačku, která demolici dokončila. Zkušený ringový sudí Luis Pabon zkusil ještě počítat, ale když viděl stav britského borce, tak duel okamžitě odmával. Hvězdný „Chocolatito“ tak mohl nad hlavu opět zvednout pás šampiona super muší váhy, ale jen u toho zůstat nechce.

V hledáčku má totiž souboj s šampionem WBC a králem super muší váhy Juanem Franciscem „El Gallo“ Estradou (40-3-0, 27 KO). Devětadvacetiletého Mexičana porazil Gonzalez v roce 2012 na body, ale díky výhře z loňského roku právě nad Wangekem se stal rodák Puerto Penasco opět šampionem. „Chci se pokusit sjednotit tituly. To je můj sen. Děkuji Bohu, že mě přivedl zpět a vrátil mi titul. Byl jsem překvapený, že chtěl Yafai bojovat ve středu ringu, ale byl jsem připravený na cokoliv.“ – Prohlásil aktuálně druhý muž světového žebříčku a nový šampion WBA.