Luboš Šuda: Chci Radka Linku! Je mi jedno kdy a kde!

Luboš ŠudaČeská jednička křížové váhy Luboš Šuda je velmi znepokojen českou boxerskou profesionální scénou. Pokud nedostane šanci boxovat o titul, už se do boxerského ringu nevrátí a ukončí kariéru v ringu K1! Český profi box komentuje slovy, že je prohnilý a prolezlý!

Luboš Šuda (34-11-1, 25 KO) 18. dubna oslavil sice už čtyřicáté narozeniny, ale je stále nekompromisně nejlepší křížovou váhou v České republice a jeho pozice jedničky je prakticky neotřesitelná.
Posuďte sami: Luboš má na kontě 25 ratingových bodů ve světovém žebříčku a jeho konkurenti? Druhý Radek Linka, držitel pásu České Unie Boxerů Profesionálů (ČUBP) má pouhých 6 bodů, třetí Jiří Svačina má čtyři body, čtvrtý Jakub Synek 3, pátý David Vicena, který je vyzyvatelem Radka Linka a utkají se spolu 23. dubna v Brně má pouhý jeden bod.Luboš Šuda

V čem je tedy problém? Proč Šuda nedostane šanci boxovat o titul? Bojí se ho snad soupeři? Nemá Radek Linka odvahu vyzvat českou jedničku, aby se opravdu ukázalo kdo je král české křížové váhy?
Tak hezky postupně…..

Loni 20.8.2015 jsme společně s Lubošem napsali článek s názvem výzva (Přečíst si ho můžete zde) – Lubošovi byl zápas jak sám říká slíben Miroslavem Pekem tak Lukášem Konečným na galavečeru v Lucerně 30.12.2015.
Ovšem najednou se domluvil zápas Radka Linky v Německu na konci října s Rene Huebnerem a ze zápasu v Lucerně sešlo. Prý si Radek Linka zlomil ruku.
To je jeden z důvodů, proč měl Luboš nakonec v Lucerně Gruzínského soupeře.Luboš Šuda

Po Lucerně se Luboš opět snažil, aby se do zápasu s Linkou dostal a sehnal i sponzora, který by vše zaplatil… Výsledek? Radek Linka si vybral jako soupeře pátého boxera v ratingu Davida Vicenu!

Smutné na celé záležitosti je i fakt, že o titul české republiky neboxuje jednička dané váhové kategorie, ale druhý s pátým.
To bohužel jen dokazuje, jakou váhu má český titul ČUBP, že není titulem pro ty nejlepší, ale jen pro ty domluvený.Luboš Šuda

A jak se na celou tuhle šaškárnu ohledně českého titulu dívá Luboš Šuda?
„Hned jak se uskutečnil zápas mezi Radkem Linkou a Robertem Rosenbergem, tak jsem řekl, že mám zájem o titul boxovat.
Jak Miroslav Pek tak Lukáš Konečný mi zápas slibovali, ale nakonec jsem se dozvěděl, že si Linka údajně zlomil ruku.
Stále jsem žil v naději, že zápas bude později a najednou koukám, že Linka bude obhajovat titul s pátým Vicenou? To je absurdní výsměch.

Proto říkám, český profi box je prohnilý a prolezlý! Každý jen slibuje a nic z toho Jsem tady jednička a myslím si, že si zápas o titul zasloužím, ale asi se to někomu nehodí do krámu. 
To jen ukazuje, že vlastnit český titul nemá žádnou hodnotu. Pokud mi nabídka na titulový zápas přijde, přijmu jí! Je mi jedno kdy a kde to bude. Pokud ne, s boxem jsem skočil a kariéru ukončím v K1″ řekl nám dnes Šuda (19.4.2016). Anatoli Hunanyan a Luboš Šuda

A co si o tom myslíte vy? Je správné, aby o titul české republiky neboxovali Ti nejlepší? Měl by mít Luboš Šuda z pozice české jedničky možnost o titul boxovat?

Galerie použita od našeho partnera www.czechfighters.cz