Charr vs Oquendo o titul WBA!

Manuel Charr má před sebou první obhajobu světového pásu WBA. V květnu se utká s Fresem Oquendem, který se vrací po čtyřech letech mezi šestnáct provazů!

4.5.2018 – Chicago, USA
Těžká váha
Manuel Charr vs Fres Oquendo
Syrská jednička „Diamond Boy“ Manuel CHARR (31.4.0, 17 KO) a Američan „Fast“ Fres OQUENDO (37-8-0, 24 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o standardní pás WBA!

Manuel Charr boxoval poprvé o světový titul 8. září 2012, když stanul tváří tvář ukrajinské legendě a tehdy úřadujícímu šampiónovi WBC Vitali Klitschkovi. Ovšem na Klitschka nestačil a zápas byl ukončen již ve čtvrtém kole pro silně krvácející ránu na Charrovým obličeji.

Druhou šanci boxovat o světový titul, tentokrát pás WBA, dostal loni 25. listopadu, když se utkal s ruským obrem Alexanderem Ustinovem. Zápas se Charrovi náramně povedl a Ustinova jasně vybodoval 116:111, 115:111 a 115:112.

Nyní má před sebou první obhajobu a do cesty se mu postaví, 4 roky neboxující a skoro 45 letý Američan Fres Oquendo. Otázka zní proč bude o světový titul boxovat takto dlouho nečinný boxer? Odpověď je jasná…

Ruslan Chagaev vs Fres Oquendo 2014

Oquendo se 6. července 2014 utkal tento titul s hvězdným Uzbekem Ruslanem Chagaevem na body 2x 115:113 a 114:114. Oquendo chtěl odvetu, Chagaev mu ji neumožnil a tak se Američan odvolal k soudu s tím, že na zápas nebyl zdravotně stoprocentně fit a ten vydal rozhodnutí, že má právo bojovat o titul WBA znovu.

Jenže na odvetu nedošlo a nyní mu WBA dala šanci boxovat s Charrem. Dá se ale přepovídat, že v jeho letech a po tak dlouhé pauze nemá čím Charra ohrozit. Půjde tak o splnění povinnosti na základě soudního rozhodnutí, Oquendo si vydělá nějakou korunu na důchod a Charr si v klidu při obhajobě odpočine.