Charr se utká s Oquendem o titul WBA!

Charr a Oquendo se měli utkat již 29 září . Jenže Charr neprošel antidopingovou kontrolou 31. srpna na anabolické steroidy epitrenbolon a drostanolon a zápas byl zrušen. Nyní má od WBA zelenou!

WBA trest Charrovi po jeho odvolání zrušila, neboť antidopingová agentura vyhodnocovala vzorek B bez přítomnosti Manuela Charra i jeho právníků. To bere WBA jako zásadní procedurální chybu a výsledky nejdřív zrušila a nyní Charrovi i vrátila regulérní pás mistra světa.

Zároveň WBA stanovila lhůtu 60 dní, aby se jak Manuel Charr (31-4-0, 17 KO) a Fres Oquendo (37-8-0, 24 KO) dohodli na vzájemném zápase. Pokud k dohodě nedojde bude naplánovaná dražba zápasu.

11. srpna získal prozatímní pás WBA neporažený Američan Trevor Bryan (20-0-0, 14 KO), který ve čtyřech kolech zdemoloval krajana BJ Florese (34-4-0, 21 KO). Vítěz zápasu Charr vs Oquendo se následně utká právě s Bryanem.

Manuel Charr

Vítěz této „eliminace“ získá samozřejmě právo vyzvat neporaženého krále těžké váhy Anthony Joshuu (22-0-0, 21 KO), který má v držení pásy WBA super, WBO, IBF a IBO!