Charr a Bryan se konečně utkají o titul 29. ledna!

Zápas, který se měl konat již na začátku letošního roku, ale za prapodivných okolností a jednáních promotéra Dona Kinga se zápas neuskutečnil. Nyní snad vše klapne a můžeme se těšit na minimálně dva titulové souboje!

Zápas Manuel Charr (32-4-0, 1 KO) vs Trevor Bryan (21-0-0, 15 KO) se měl původně konat již 30. ledna v hollywoodském Seminole Hard Rock Hotel and Casino. Jenže Bryanův promotér nechvalně známý Don King udělal vše pro to, aby Charr nemohl na galavečer dorazit a dokázal ho tak připravit o jeho titul.

King jako náhradu dosadil Haiťana Bermane Stiverna, kterého Bryan ukončil v jedenáctém kole. Charr následně Dona Kinga a organizaci WBA zažaloval, případ se však stále nedostal k soudu a mezi tím bude mít šanci získat svůj titul zpět.

WBA totiž nařídila, že se Bryan s Charrem musí utkat jinak mu bude titul odebrán. 9. prosince se tak bude konalo výběrové řízení ohledně pořádání zápasu. Vítězem se stal opět Don King s nabídkou něco málo přes milion dolarů. Celá částka bude rovnoměrně rozdělena mezi oba boxery.

Zápas je nahlášený na sobotu 29. ledna v Packard Music Hall v americkém Ohiu. Vítěz duelu by se měl stát oficiálním vyzývatelem hlavního šampióna, kterým je ukrajinský boxer Aleksandr Usyk, jenž se v dubnu utká v odvetě s Anthony Joshuou.

Na galavečeru také uvidíme očekávaný souboj o titul WBC v křížové váze Ilunga Makabu vs Thabiso Mchunu. Čtyřiatřicetiletý rodák z Konga Ilunga Makabu na posledy prohrál, s Tony Bellewem v květnu 2016 a od té doby si na své konto připsal šňůru devíti výher v řadě. V lednu 2020 získal uvolněný světový titul WBC, když před domácím publikem na body přetlačil polského bijce Michala Cieslaka.

Poté se v prosinci postavil ke své první obhajobě a do cesty se mu postavil nigerijský veterán Olanrewaju Durodola. Makabu zápas jasně ovládl a Durodolu ukončil po tvrdé výměně v sedmém kole. Nyní ho čeká druhá obhajoba a soupeřem mu bude nejlepší Jihoafričan Thabiso Mchunu.

O rok mladší Mchunu v prosinci 2019 získal stříbrný světový titul WBC, když na ruské půdě jasně vybodoval ruskou hvězdu Denise Lebeděva. Letos v březnu pás obhájil, když „vykradl“ Rusko i podruhé a na body porazil do té doby neporaženého ruského bijce Evgeny Tishchenka.

Pokud Makabu obhájí světový titul, bude ho pravděpodobně čekat největší výzva kariéry a to legendární mexický boxer „Canelo“ Saul Alvarez, jenž má o zápas vehementní zájem a organizace mu dala zelenou. Pokud se zápasu dočkáme, bude to výzva i pro Canela.