Charlo poprvé hájil plnohodnotný titul WBC. Adamse k ničemu nepustil a přejel jej na body!

Jermall „Hit Man“ Charlo (29-0-0, 21 KO) poprvé obhájil svůj plnohodnotný titul WBC ve střední váze, když si hladce na body poradil s krajanem Brandonem „Cannon“ Adamsem (21-3-0, 13 KO).

Devětadvacetiletému Adamsovi nepomohl ani fakt, že se v jeho rohu nacházel legendární kouč, Freddie Roach. Nic platné, jelikož rodákovi z Kalifornie, stejně jako Suleckému v zápase s Andradem, zkrátka chyběly potřebné centimetry. Domácí šampion totiž působil obrovským dojmem, hlavně co se týká rozpětí paží a přesně tento atribut se stal pro „Kanóna“ nepřekonatelným, byť předvedl perfektní obranu a šampion se s ním musel zdržet v ringu všech dvanáct kole. Ovšem, Charlo po souboji přiznal, že si v úvodu souboje poranil ruku, tudíž nemohl soupeře zasypávat tvrdými údery, jak by chtěl.

Každopádně Charlo předvedl dominantní výkon. Většinu souboje si držel distanc, hodně pracoval přední rukou a když se soupeř jal útočit, pak nemilosrdně trestal jeho výpady z kontrů. Šampion zkrátka předvedl vyzrálý výkon a s poraněnou rukou si duel s přehledem pohlídal. Ovšem ani jeho soupeř si neudělal ostudu, byť padl hodně jasně na body v poměru 2x 120-108 a 119-109. „Canelo předvedl skvělou práci, když se stal šampionem, tak stejně Golovkin. Tito chlapci jsou elitou střední váhy, ale vždy je tu nějaký mladý hladový lev, který je připraven vše změnit a to jsem já.“ – Vyzval Charlo Alvareze. Jenže ten právě dostal takzvaný titul „ WBC Franchise“, aby se Charla zbavil a měl volné ruce k případnému sjednocujícímu souboji s Andradem, nebo případnou bitvu s Kovalevem.