Charlo je nesporným šampiónem super velterové váhy!

Jermell Charlo vs Brian Castano 2Jermell Charlo znovu nezaváhal a v odvetě knockoutoval Argentince Briana Castana v desátém kole. Sjednotil tak tituly WBA super, WBO, WBC a IBF v super velterové váze! Video ze zápasu v článku!

14.5.2022 – Dignity Health Sports Park , Carson, USA
Super velterová váha
Jermell Charlo 🇺🇸🆚🇦🇷 Brian Castano 2
10. kolo KO

První duel se konal loni v červenci a šampión WBO Brian Castano (17-1-2, 12 KO) vstoupil do zápasu aktivněji a překvapivě diktoval tempo a patřila mu první polovina zápasu. Ve druhé polovině začal ztrácet a zápas se začal otáčet. Šampión WBA, WBC a IBF Jermell Charlo (35-1-1, 19 KO) začal dominovat a převzal nad zápasem kontrolu.

Jermell Charlo vs Brian Castano 2

Především poslední kola byly v režii Američana. Zápas došel až do bodového rozuzlení a rozhodčí viděli duel jako remízový. Rozhodčí Tim Cheatham dal remízu 114:114, Nelson Vazquez 117:111 pro Charla a Steve Weisfeld 114:113 pro Castana.

Jermell Charlo vs Brian Castano 2

V noci tak v americkém Carsonu došlo na plánovanou odvetu a zápas měl naprosto odlišný průběh. Charlo v duelu jasně dominoval a v desátém kole poslal po tvrdém úderu Castana do počítání. Ringový Jerry Cantu ještě pustil Castana do boje, ale během několika málo vteřin byl na podleze ringu podruhé a tentokrát Cantu neváhal a šampióna odmával.

Charo tak sjednotil všechny čtyři tituly v super velterové váze a stal se tak nesporným šampiónem této váhové kategorie. Na druhé straně argentinský boxer přišel o pás WBO a musel spolknout první profesionální porážku kariéry.