Charles Oliveira nenavážil a přišel o titul!

Charles Oliveira vs Justin GaethjeUFC 274 odstartuje již dnes v noci, ale jeden boj se již odehrál na váze. Šampión lehké váhy nesplnil na dva pokusy váhový limit a o titul se ta poperou pouze Rose Namajunas a Carla Esparza!

DNES – Footprint Center, Arizona, USA
UFC 274
Charles Oliveira vs Justin Gaethje
Přímý přenos na Premiere Sport!

Charles Oliveira vs Justin Gaethje

Dvaatřicetiletý brazilský válečník získal titul v lehké váze loni v květnu na UFC 262, když dokázal ve dvou kolech zničit bývalého šampióna konkurenčního Bellatoru Michaela Chandlera. Pás následně v prosinci obhájil, když v ostře sledované bitvě utáhnul ve třetím kole favorizovaného Dustina Poiriera.

Dnes se měl postavit ke druhé obhajobě, jenže na včerejší váze nesplnil ani na druhý pokus váhový limit a tak následovalo logické odebrání titulu. „Vůbec nevím co se stalo. Den před vážením jsem měl váhu v pořádku a ráno jsem se probudil a měl o kilo víc. Vůbec si to nedokážu vysvětlit“. komentoval vážení teď už bývalý šampión.

Proti němu se postaví třiatřicetiletý Američan Justin Gaethje. Ten už jednou o titul v lehké váze bojoval, když před dvěma lety v Dubaji vyzval fenomenálního Dagestánce Khabiba Nurmagomedova. Tomu dokázal vzdorovat necelá dvě kola než jej Nurmagomedov ukončil.

DNES – Footprint Center, Arizona, USA
UFC 274
Rose Namajunas vs Carla Esparza 2 (TITUL)
Přímý přenos na Premiere Sport!

 Rose Namajunas vs Carla Esparza

O hlavní duel večera se postarají ve slámové váze devětadvacetiletá americká úřadující šampiónka Rose Namajunas a čtyřiatřicetiletá americká vyzývatelka Carla Esparza. Namajunas získala poprvé titul už v listopadu 2017, kdy v prvním kole ukončila polskou válečnici Joanna Jedrzejczyk. V následné odvetě ji pak přetlačila na body.

V květnu 2019 narazila na brazilskou fighterku Jéssicu Andrade, která ji však ve druhém kole ukončila a Namajunas přišla o titul. V následné odvetě o rok pozděni ji porážku vrátila těsnou výhrou na body, ale Andrade již titul v té době neměla a Namajunas musela čekat na titulovou bitvu až do loňska. V loňském roce si střihla dvojzápas s čínskou bojovnicí Zhang Weili. Oba zápasy Namajunas vyhrála dnes se tak postaví ke druhé obhajobě pásu.

Proti ni se postaví bývalá šampiónka ženské organizace Invicta Carla Esparza a také první šampiónka slámové váhy UFC. Tento titul získala v prosinci 2014 právě nad Rose Namajunas, která tak na odvetu čekala dlouhých 8 let. Esparza však pás neobhájil a hned v první obhajobě ji porazila Joanna Jedrzejczyk.

DNES – Footprint Center, Arizona, USA
UFC 274
Michael Chandler vs Tony Ferguson
Přímý přenos na Premiere Sport!

Michael Chandler vs Tony Ferguson

Na galavečeru se také představí několikanásobný šampión Bellatoru, Šestatřicetiletý Američan Michael Chandler. Ten přestoupil z Bellatoru do UFC loni v lednu a hned při svém debutu dokázal v prvním kole ukončit Novozélanďana Dana Hookera. Jenže pak přišli dvě prohry v řadě. Nejdříve prohrál s Charlesem Oliveirou a následně také s Justinem Gaethjem. Nyní tak potřebuje za každou cenu vyhrát.

Jeho soupeřem bude osmatřicetiletý veterán a legenda MMA Tony Ferguson. Ten válčí v UFC už dvanáctým rokem, ale poslední tři duely prohrál. Stejně jako jeho soupeř prohrál s Charlesem Oliveirou a s Justinem Gaethjem a naposledy loni v květnu také s Beneilem Dariushem. Ten kdo tento duel prohraje bude prakticky krůček od vyřazení z organizace, takže tady půjde o všechno.