Charles Martin ve finálním eliminátoru IBF? Chystá se bitva s Andym Ruizem?

Podle zákulisních informací se federace IBF rozhodla udělat finální eliminátor těžké váhy mezi dvěma bývalými šampiony Charlesem „Prince“ Martinem (28-2-1, 25 KO) a Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-2-0, 22 KO).

Hodně zajímavou informaci sdělilo vedení federace IBF. To se totiž rozhodlo připravit finální eliminátor mezi bývalým světovým šampionem a aktuální třináctkou Charlesem Martinem a taktéž bývalým šampionem a světovou čtyřkou Andym Ruizem. Na střet americké jedničky a čtyřky by mělo dojít ve druhé polovině tohoto roku a vítěz duelu by byl povinným vyzývatelem aktuálního krále těžké váhy Anthonyho „AJ“ Joshuy (23-1-0, 21 KO). Pokud si ovšem třicetiletý Brit poradí v červnové bitvě s bulharským veteránem Kubratem „The Cobra“ Pulevem (28-1-0, 14 KO). Otázkou je, jestli na to americko-mexický „Destroyer“ přistoupí, jelikož stále hledá nového trenéra a navíc chce zahřívací duel v srpnu.

Každopádně třiatřicetiletý rodák ze Saint Louis o to má velký zájem a po únorové demolici krajana Geralda „El Gallo Negro“ Washingtona (20-4-1, 13 KO) má obrovskou chuť na světové tituly. „Do ringu se chci vrátit v červenci a pravděpodobně si to rozdám s někým z TOP 5 federace IBF. Zkrátka hledáme někoho na finální eliminátor a následně si počkám na titulový střet s Joshuou.“ – Prozradil zámořským médiím Martin. Jenže pěti nejlepšími borci v žebříčku IBF jsou Kubrat Pulev (ten má domluvený duel s Joshuou), Agit Kabayel, Oleksandr Usyk (ten má domluvený duel s Chisorou a navíc je povinným vyzývatelem v rámci WBO) a právě Andy Ruiz. Případně by se nabízela i šestka dané federace Robert Helenius, který začátkem března zle vyškolil polského tlouštíka Adama Kownackého. Každopádně druhá polovina roku by nám měla přinést posledního povinného vyzývatele velkých organizací.