Charles Martin touží po souboji s Wilderem. Na konci listopadu by měl bojovat o stříbrný pás WBC!

Bývalý mistr světa IBF v těžké váze Charles „Prince“ Martin (27-2-1, 24 KO) odhalil, že jeho další souboj by se měl odehrát na konci listopadu a ve hře by měl být stříbrný pás federace WBC.

„Ještě nevím přesné datum souboje, ale jsem pořád v tréninku a jsem připraven kdykoliv naskočit do souboje. Nevím ani s kým budu bojovat, ale je mi to jedno. Hlavně, že bude ve hře stříbrný pás WBC.“ – Prozradil třiatřicetiletý rodák z Missouri, který se sice stal šampionem IBF v těžké váze, ovšem ani jednou jej neuhájil. Celé to vlastně začalo odebráním titulu Tysonovi Furymu, který senzačně zdolal ukrajinského vládce těžké váhy, Wladimira Klitschka. IBF následně vložila svůj pás do souboje mezi Charlesem Martinem a Vyacheslavem Glazkovem. Jenže Ukrajinec si v průběhu souboje poranil koleno a ve třetím kole mohl začít slavit Američan, který však neslavil příliš dlouho.

Za necelé tři měsíce totiž přijel odevzdat pás do londýnské O2 Arény, kde jej Anthony Joshua zdemoloval ve dvou kolech. Tři roky po nevydařeném kralování dostal třiatřicetiletý bojovník opět chuť vystoupat na pomyslný vrchol. Nyní skrze federaci WBC. „Jsem připraven bojovat, protože jsem v nejlepší formě. Jednou jsem se stal šampionem a chci se jím stát znovu. Mám za sebou horší časy, ale jsem zpět. Chci ukázat celému světu, proč se mnou nechce nikdo boxovat.“ – Dokončila své povídání aktuální americká šestka těžké váhy. Charles Martin je aktuální patnáctkou žebříčku WBC a nad ním je jen pár jmen, které by do konce listopadu mohli naskočit do souboje. Mezi největší kandidáty bude asi patřit Joe Joyce, Agit Kabayel a Filip Hrgovič.