Charles Martin: Deontay Wilder nemůže pokaždé vsázet na jediný úder!

Bývalý světový šampion IBF a aktuální světová třináctka těžké váhy Charles „Prince“ Martin (28-2-1, 25 KO) doporučuje svému krajanovi a taktéž bývalému šampionovi Deontayi „The Bronze Bomber“ Wilderovi (42-1-1, 41 KO), aby nespoléhal pouze na svůj knockoutový úder.

„Měl by se vrátit k základům boje. Snažit se boxovat technicky a hlavně nepodceňovat své slabiny, na kterých musí pracovat.“ – Rozpovídal se bývalý držitel titulu IBF. „Pokud Wilderovi totiž seberete možnost vás ohrozit zadní rukou, tak nemá čím vás překvapit. Neumí boxovat technicky a nedokáže vás vybodovat. Pokud toto nezmění do třetího souboje s Furym, tak na to opět doplatí. Tyson je totiž skvělý a chytrý boxer. Tohle je box a ne soutěž v knockoutech. Nemůžete všechny ve své kariéře knockoutovat jedním úderem. Neměl by se na to spoléhat.“ – Dokončil své povídání třiatřicetiletý rodák ze Saint Louis.

Wilder prakticky na toto doplatil už při prvním souboji s Tysonem Furym, kde sice Brita dvakrát poslal na podlahu ringu, ten však přesto vstal a dobojoval duel do konce. Odveta byla pro „Bronzového Bombarďáka“ ještě horší, neboť jej rodák z Manchesteru absolutně k ničemu nepustil, postupně jej unavil a nakonec také ukončil. Uvidíme s čím nakonec čtyřiatřicetiletý rodák z Tuscaloosy přijde do třetího souboje s britským obrem. Ten by se měl pravděpodobně odehrát 18.7.2020 v Las Vegas, ovšem jen za předpokladu, že jej aktuální pandemie koronaviru neposune na pozdější termín.