Charles Martin: Anthony Joshua má strach z tvrdých úderů. Chci se pomstít a knockoutovat jej!

Bývalý držitel pásu IBF a aktuální patnáctka těžké váhy Charles „Prince“ Martin (28-2-1, 25 KO) se touží stát dvojnásobným šampionem, ale také se chce pomstít Anthonymu „AJ“ Joshuovi (23-1-0, 21 KO).

Před několika dny to byly čtyři roky od souboje mezi aktuálním šampionem WBA, WBO, IBF a IBO Anthonym Joshuou a bývalým světovým šampionem Charlesem Martinem. 9.4.2016 vstupoval do londýnské O2 Arény coby držitel pásu IBF rodák ze Saint Louis. Jenže po dvou kolech musel odevzdat svůj titul do rukou britské hvězdy. Od té doby třiatřicetiletý Američan absolvoval šest bitev a dostal se zpět na vrchol žebříčku IBF. Nyní touží po jediném a tím je pomsta. „To je vše, na co myslím. Když jdu na trénink, tak trénuji na Anthonyho Joshuu. Chci jej knockoutovat. Víte, když mě porazil, tak mě hodně lidí odepsalo. Všichni mě kritizovali. Jenže to mě ještě více motivovalo k tomu, abych získal zpět, co jsem ztratil. Chtěl jsem vyšplhat žebříčkem zpět na vrchol a postavit se tomu muži, který mě uvrhl do tohoto pekla.“ – Rozpovídal se třiatřicetiletý Američan.

„V druhém souboji s Ruizem byl vystrašený. Měl strach se s ním pustit do bitky a jen pobíhal po ringu. Snažil se nedostat úder. To nikdy nebyl jeho styl. Nebyl to ten borec, který mě knockoutoval. Respektuji ho, ale vidím, že se bojí dostat tvrdý úder. Pravděpodobně s někým, kdo má ránu, bude bojovat tak, jak to předvedl s Ruizem. Bude opatrný, ostražitý a bude to hrát na body. To je důvod, proč jsem tady. Při našem prvním souboji jsem nebyl ve své kůži. Nebyl jsem připravený na takový souboj, ale chci odvetu. Nezajímá mě žádný jiný duel, chci jen Joshuu. Nemůžu se dočkat až toho chlapa praštím do hlavy. Chci ho knockoutovat a vzít si to, co je moje.“ – Dokončil své povídání Martin, který vyhrál eliminátor v rámci IBF proti krajanovi Geraldu Washingtonovi. Po Kubratu Pulevovi by to měl být právě on, kdo se stane povinným vyzývatelem britského šampiona.