Český lev se chystá na bitvu. Povede se Ducárovi dovést světový titul domů?

Pro devětadvacetiletého rodáka ze Znojma půjde o největší duel dosavadní kariéry. Již tuto sobotu se totiž Vasil Ducár (7-0-1, 6 KO) střetne s šampionem IBO v křížové váze, Kevinem „The KO Kid“ Lerenou (22-1-0, 10 KO).

Velice složitý úkol stojí před aktuální světovou čtyřiatřicítkou a českou jedničkou křížové váhy, Vasilem Ducárem, který má za sebou famózní rok 2018. Nejprve si připsal dvě důležité výhry v domácích bitvách, aby následně hodně sporně remizoval s Vladimírem Řezníčkem o český titul. Přitom podle mnohých měl Ducár vyhrát, hlavně po té, co posadil Řezníčka na zadek. Následně česká hvězdička vycestovala za hranice rodné vlasti, aby šokovala svět. Ve Francii totiž v posledním kole ukončil neporaženého domácího borce, Samuela Kadjeho (14-1-0, 12 KO) a ukradl mu mezinárodní pás menší organizace WBF.

Nyní se před ním otevírá opravdová boxerská bomba. Zápas o titul mistra světa IBO v křížové váze, ale Lerena již bude složitější oříšek. Jihoafrický šampion totiž bude mít výhodu domácího prostředí a ohromnou podporu fanoušků. Sedmadvacetiletý rodák z Johannesburgu má za sebou hodně těžkých bitev, které dokázal vyhrát a střetl se s kvalitními borci. V jeho rekordu najdeme jména, jako jsou Kalenga, Kucher, Nielsen, či Muller, ovšem český válečník nezoufá a věří, že urve vítězství. No a nám nezbývá nic jiného, než Vasilovi popřát hodně štěstí, držet mu palce, společně mu fandit a věřit v další český historický úspěch.