Castanos remizoval s Larou a obhájitul svůj titul WBA!

Neporažený šampion WBA v super welterové váze Brian Carlos Castanos (15-0-1, 11 KO) dokázal obhájit svůj pás, když v hodně vyrovnaném duelu remizoval s kubánsko-americkým veteránem Erislandym Larou (25-3-3, 14 KO).

Po té, co si to vyříkali v ringu Ortiz s Hammerem, se šlo na hlavní chod večera. Ten obstarali borci ze světové desítky super welterové váhy. Šampion WBA Brian Carlos Castanos čelil nevyzpytatelnému „Americkému snu“ Erislandy Larovi a oba předvedli nádherný výkon, který museli ocenit hlavně fanoušci. Devětadvacetiletý Argentinec dostál tomu, co sliboval před zápasem a tlačil o šest let staršího rivala. Byl agresivnější, aktivnější a důraznější ve svých útocích a vypadalo to, že Američana narozeného na Kubě s přehledem přejede. Jenže Lara spíše zkušeně vyčkával na svoji šanci a hlavně na to, až Argentinec fyzicky odpadne.

To se nakonec i stalo. V posledních čtyřech kolech sice stále Castanos tlačil, ovšem údery už byly daleko pomalejší a často do svých útoků přepadával. To byl ten moment kdy Lara začal pracovat. Rychle kontry nacházely hlavu šampiona, což byl zřejmě moment, který hodně ovlivnil bodové rozhodčí. Ti nakonec vyhlásili remízu 115:113, 113:115 a 114:114 a „slavit“ mohl Castanos, který obhájil svůj titul. Jak moc vyrovnaný duel to byl ukazují i bodové verdikty různých boxerských serverů, ale i stanice Showtime. Například boxingscene nabodoval duel 115:113 pro Laru, boxingnews24 viděl triumf Castanose v poměru 116:112 a stanice Showtime měla po devíti kolech 87:84 pro Laru. Ostatně vy fanoušci si můžete vychutnat tento souboj ze záznamu a můžete si zkusit i tento těsný souboj nabodovat.