Casimerovi drží palce krajan Pacquiao. Zolani Tete už vyhlíží sjednocující souboj s Inouem!

Již tuto sobotu se v britském Birminghamu vrátí po více než roční pauze šampion WBO bantamové váhy Zolani „Last Born“ Tete (28-3-0, 21 KO), jenž bude hájit svůj pás proti Johnu „Quadro Alas“ Casimerovi (28-4-0, 19 KO).

Jednatřicetiletý jihoafrický válečník a aktuální šampion organizace WBO bantamové váhy Zolani Tete má za sebou jistě nejsmolnější rok ve své kariéře. Koncem roku 2018 naskočil tento rodák z Kapského Města do turnaje WBSS, kde v prvním kole vyřidil neporaženého Mikhaila Aloyana a již svoji pozornost směřoval do semifinále, ve kterém měl narazit na Nonita Donaireho. Vlastně celá boxerská liga mistrů směřovala k tomu, že se ve finále potká Tete s japonským „Monstrem“ Naoyou Inouem, ale osud tomu chtěl jinak. Jihoafrický knockoutér se zranil, ztratil možnost vyhrát WBSS a jeho sen o souboji s japonským samurajem se rozplynul. Nyní je však zpět a své sny si hodlá splnit.

„Měl jsem problémy se šlachami v rameni, ale uzpůsobil jsem tomu trénink a mělo by to být lepší. Naštěstí jsem nepotřeboval operaci, ale trvalo to pár měsíců, než jsem to dal dohromady. Bylo hodně frustrující, že jsem se zranil v semifinále WBSS, ale nyní mě čeká Casimero a ten je jeden z nejlepších bojovníků na světě.“ – Hlásí před soubojem s třicetiletým Filipíncem Tete. Aktuální světová pětka, filipínská dvojka a prozatímní šampion WBO bantamové váhy je opravdu kvalitním bojovníkem. Dlouhé roky byl šampionem muší váhy a v zádech má dokonce i živoucí legendu a svého krajana Mannyho Pacquiaa. „Casimero, hodně štěstí šampione. Ukaž jim, co v tobě je.“ – Poslal vzkaz hvězdný „Pac Man“.

Velkou otázkou bude v jaké formě se Tete vrátí do ringu, ale on sám si neúspěch nepřipouští. Naopak, stále si jde za svým snem utkat se s Naoyou Inouem a ukázat všem, kdo je právoplatným králem bantamové váhy. „Doufám, že po tom, co obhájím svůj titul, tak se již utkám s Inouem. Pokud porazím Casimera, tak ten souboj bude zase o krok blíž. Chtěl bych se s ním utkat příští rok. Můj promotér Frank Warren mi slíbil, že udělá maximum pro to, aby se souboj stal.“ – A to se opravdu může stát. Naoya Inoue totiž nedávno podepsal kontrakt s Bobem Arumem, kterého pojí velké přátelství s Frankem Warrenem.