Casimero zaskočil favorita a je šampionem WBO. Teteho ukončil expresně ve třetím dějství!

John Riel Casimero (29-4-0, 20 KO) šokoval celý svět, když v britském Birminghamu ukončil ve třetím dějství šampiona WBO bantamového váhy Zolani „Last Born“ Teteho (28-4-0, 21 KO).

Měl to být jeden z posledních krůčků jednatřicetiletého Jihoafričana k vysněnému sjednocujícímu duelu s králem bantamové váhy a šampionem WBA a IBF Naoyou „Monster“ Inouem (19-0-0, 16 KO). Jenže sen se opět rozplynul. Stejně, jako se rozplynul v rámci boxerské ligy mistrů, kdy Tete musel odstoupit z turnaje kvůli zranění ramene. Nyní sny jihoafrického válečníka poslal k ledu skvělý třicetiletý Filipínec John Riel Casimero.

Velký kamarád krajana Mannyho Pacquiaa zaskočil Teteho ve třetím dějství skvělým pravým hákem, který šampiona poslal na podlahu ringu. Rodák z Kapského Města sice ukázal srdce šampiona, když se dokázal opět postavit na nohy, ale pouze jen oddálil svůj konec. V dalším útoku totiž Casimero posílá svého soupeře opět k zemi, tentokrát levým hákem. I z toho se dokázal jednatřicetiletý Jihoafričan dostat, ale následný tlak Filipínce již musel ringový sudí Steve Gray ukončit. Pás WBO tedy po dlouhých dvou letech mění svého majitele a Casimero může začít sen své oběti o unifikačním souboji s japonským samurajem.