Carlos Takam se vrátí do ringu 14.9.2019 s Craigem Lewisem!

Kamerunský válečník s francouzským pasem, Carlosem Takam (36-5-1, 28 KO), se poprvé představí americkému publiku, když 14.9.2019 v New Yorku změří síly s domácím Craigem Lewisem (14-3-1, 8 KO).

Osmatřicetiletý veterán narozený v kamerunském Doula, Carlos Takam, se měl původně utkat s bývalým nesporným králem křížové váhy, Oleksandrem Usykem (16-0-0, 12 KO), ale vlivem zranění ukrajinského borce se duel posunul a následně zrušil. Nyní světová šestadvacítka hájící francouzské barvy ohlásila svého dalšího soupeře pro duel pod novou promotérskou smlouvou s Joe DeGuardiou. Tím se nakonec stane neznámý Američan Craig Lewis, jemuž patří až 187. pozice světového žebříčku. Navíc v posledních čtyřech zápase zapsal tři prohry, byť ani jednou nebyl ukončený před limitem.

„Jsem opravdu nadšený, že se vracím do ringu. USA je pro mě novou výzvou. Tvrdou prací a pokorou zde chci vybudovat novou základnu fanoušků a pevně věřím, že je moje souboje budou bavit tak, jako spoustu lidí po celém světě.“ – Rozpovídal se Takam pro zámořská média. Bývalého neúspěšného vyzývatele o titul mistra světa nečeká jen první duel na zámořském kontinentu, ale také první duel pod novým trenérem a promotérem. „Fanoušci mohou očekávat nového a omládlého Carlose Takama, který je momentálně v nejlepší formě svého života. Je odhodlaný podřídit vše boxu a stát se mistrem světa v těžké váze.“ – Prozradil jeho nový kouč Dwight Yarde.

„Carlos je připravený k boji kdekoliv a kdykoliv. Postupně jsme utvořili tým kolem něj a následně jsme mu připravili šanci bojovat poprvé v USA. Věřím, že američtí fanoušci budou nadšeni vidět to nejlepší z těžké váhy. Jsem opravdu z toho nadšený. Plánujeme Carlose dovést opět k bojům o titul.“ – Prozradil jeho nový promotér, Joe DeGuardia. Uvidíme tedy, kam povedou kroky tohoto odhodlaného kamerunského válečníka. Každopádně není čas, ztrácet čas, protože Takam oslaví na konci roku již 39. narozeniny.