Carlos Takam : Pro Usyka budu slušným testem v těžké váze!

Kamerusnký válečník s francouzským pasem, Carlos Takam (36-5-1, 28 KO), slibuje, že bude tím nejlepším testem pro Oleksandra Usyka (16-0-0, 12 KO), se kterým se utká 25.5.2019 v americkém Oxon Hill.

Dlouho se spekulovalo, jak to bude s přechodem ukrajinské hvězdy a absolutního šampiona křížové váhy. Od začátku roku bylo jasné, že Usyk nejspíše přestoupí o váhovou kategorii výše, jelikož v křížové váze dosáhl všeho, čeho mohl. Nyní je oficiálně potvrzeno, že se rodák ze Simferopolu představí mezi obry 25.5.2019 v americkém Oxon Hill se světovou třicítkou těžké váhy, Carlosem Takamem. „ Hvězda profesionálního boxu a absolutní král křížové váhy si po pouhých šestnácti duelech troufá vstoupit mezi obry, aby se pokusil své úspěchy zopakovat v nové váze.“ – Prohlásil britský promotér Eddie Hearn.

Kamerunec žijící dlouhodobě ve Francii slibuje Usykovi hodně tvrdý test. „Usyk dosáhl v křížové váze všeho, čeho mohl a já jsem připravený jej pořádně přivítat v nové váze. Slibuji, že to bude skvělý boj a já ho pořádně otestuji v jeho debutu. Já sám mám ty největší cíle a tento boj je pro mě příležitostí jak ukázat, že na to stále mám.“ – Prohlásil již osmatřicetiletý bijec, který se dlouhodobě pohybuje na špici těžké váhy. Takam rozhodně disponuje velkou silou a hodně velkou odolností. Ukrajinský fenomén pro změnu přinese do souboje rychlost, timing a precizní techniku. Můžeme se tedy těšit na velkou bitvu dvou odlišných stylů.