Carlos Takam: Já jsem stále připravený uvítat Oleksandra Usyka v těžké váze!

Osmatřicetiletý kamerunský válečník s francouzským pasem, Carlos Takam (36-5-1, 28 KO), je podle vlastních slov stále připravený na souboj s Oleksandrem Usykem (16-0-0, 12 KO). Dojde tedy nakonec na jejich střet?

Již od demolice Tonyho Bellewa se neustále spekuluje o tom, kdo bude oponentem Oleksadra Usyka při debutu v těžké váze. Datum a místo konání jsou nejspíš jisté, 12.10.2019 v Chicagu, ale jméno soupeře zatím zůstává tajemstvím. V prvních dnech se spekulovalo o Alexanderu Povetkinovi, ke kterému se v posledních dnech přidal jeho krajan, Andrey Fedosov. Bývalý nesporný král křížové váhy však jednoznačně zamítl ruské bojovníky kvůli politickému podtextu. „Nechci ruské soupeře. Zbytečně by se do toho tahala politika a padala by nevhodná slova. Nemám něco takového zapotřebí.“ – Odůvodnil svůj postoj rodák ze Simferopolu, který se nachází na Krymu a je střetem zájmů mezi Ukrajinou a Ruskem.

Nejblíže k souboji s fenomenálním Ukrajincem měl však Carlos Takam. Oba bijci se měli střetnout již 25.5.2019, ale kvůli zranění Usyka ze souboje nakonec sešlo. Očekávalo se, že se souboj jen posune na pozdější termín, jenže v posledních dnech přilétla zpráva, že Kamerunec s francouzským pasem, žijící v USA, podepsal kontrakt s novým promotérem a tím pádem jeho souboj s olympijským vítězem z Londýna padá. Jenže nyní to vypadá tak, že osmatřicetiletý veterán stále touží přivítat Usyka v těžké váze. „Mám za sebou mnoho měsíců přípravy na Usyka, ale vypadá to, že v druhém táboře nejsou připraveni uskutečnit tento souboj. Já jsem více než připravený přivítat jej v těžké váze, ovšem jen za předpokladu, že to bude stát za to.“ – Rozpovídal se Takam a naznačil, že očekává za tento souboj adekvátní sumu. Dočkáme se nakonec tohoto duelu, nebo si Ukrajinec vybere jiného soupeře?