Canelo zničil Saunderse v osmi kolech!

Saul Alvarez obhájil tituly WBA super, WBC a získal pás WBO a speciální titul WBC Mestizo. Saunders nebyl schopen nastoupit do devátého kola! Galerie a video v článku! Maršálek prohrál na body!

8.5.2021 – AT&T Stadium, Arlington, USA
Super střední váha
Saul Alvarez vs Billy Joe Saunders

Tim Cheatham 77:75
Max DeLuca 78:74
Glenn Feldman 78:74

Saul „Canelo“ Alvarez (56-1-2, 38 KO) si v noci připsal již šestapadesáté profesionální vítězství, když po skvělém a koncentrovaném výkonu dokázal zdemolovat šampióna WBO Billy Joe Saunderse.

Canelo byl v zápase jasně lepším a boxoval to na co jsme u něj zvyklí – tvrdost a přesnost. V šestém kole parádně Saunderse trefil na pravé oko, což se následně ukázalo jako rozhodující úder. Během chvilky se Saundersovo oko zavřelo a nateklo.

Brit ještě odboxoval dvě kola a do devátého už nebyl schopen nastoupit a Saundersův tým dal pokyn ringovému k ukončení duelu. Alvarez i tak vedl u všech bodových rozhodčích a zápas tak jasně ovládl.

Další boj je předběžně plánován na 18. září a mělo by se jednat o vrchol super střední váhy. Jednalo by se o sjednocující zápas s neporaženým Američanem Calebem Plantem (21-0-0, 12 KO), který má v držení pás IBF, který získal v lednu 2019 výhrou nad venezuelským boxerem Jose Uzcategui.

V ringu jsme viděli také českého bijce Jana Maršálka. Ačkoliv bojoval jako lev, tak neporaženého domácího boxera Kelvina Davisa nestačil a prohrál s ním po vyrovnané bitvě na body 3x 37:38!