Canelo vs Plant nakonec 6. listopadu!

Saul Alvarez a Caleb Plant se nakonec utkají ve sjednocující bitvě v sobotu 6. listopadu na galavečeru v Las Vegas. Kdo se stane králem super střední váhy?

6.11.2021 – MGM Grand, Las Vegas, USA
Super střední váha
Saul Alvarez vs Caleb Plant

Mexická a světová jednička “Canelo” Saul ALVAREZ (56-1-2, 38 KO) a neporažená americká trojka a světová šestka “Sweethands” Caleb PLANT (21-0-0, 12 KO) se utkají o světové tituly WBA super, WBO, WBC a IBF!

Saul Alvarez přešel do super střední váhy loni v prosinci, když se utkal s do té doby neporaženým šampiónem Callume Smithem. Zápas Alvarez ovládl jednoznačně na body a získal tituly WBA super a WBC.

Letos 27. února oba pásy obhájil, když ve třech kolech vyprovodil tureckého boxera Avni Yildirima. Následně se v květnu utkal ve sjednocující bitvě s neporaženým šampiónem organizace WBO Billy Joe Saundersem. Canelo Saunderse vyprovodil v osmi kolech a získal třetí titul.

Hlavní sjednocující bitva s neporaženým šampiónem organizace IBF Calebem Plantem ho měla čekat již nyní v září. Jenže kvůli neshodám obou táborů byly veškeré námluvy ukončeny. Minulý měsíc si opět všichni sedli ke společnému stolu a nyní bylo oznámeno, že se zápas definitivně bude konat první sobotu v listopadu.

Plant získal světový titul v lednu 2019, když vybodoval Jose Uzcateguie z Venezuely. Pás ještě tentýž rok obhájil proti Američanovi Mike Leemu, kterého ukončil ve třetím kole. Loni stihl pouze jednu obhajobu, když vyhrál v desátém kole technickým KO nad Němcem Vincentem Feigenbutzem. Naposledy titul IBF obhájil letos 30. ledna v souboji s krajanem Calebem Truaxem. Plant zápas jasně ovládl na body a potřetí světový titul obhájil.