Canelo vs Plant 11. září ve Spojených státech!

Šampióni super střední váhy se připravují na sjednocující duel! Saul Alvarez a Caleb Plant se utkají na galavečeru ve Spojených státech o tituly WBA super, WBO, WBC a IBF!

11.9.2021 – USA
Super střední váha
Saul Alvarez vs Caleb Plant

Mexická a světová jednička „Canelo“ Saul ALVAREZ (56-1-2, 38 KO) a neporažená americká trojka a světová šestka „Sweethands“ Caleb PLANT (21-0-0, 12 KO) se utkají o světové tituly WBA super, WBO, WBC a IBF!

Saul Alvarez přešel do super střední váhy loni v prosinci, když se utkal s do té doby neporaženým šampiónem Callume Smithem. Zápas Alvarez ovládl jednoznačně na body a získal tituly WBA super a WBC.

Letos 27. února oba pásy obhájil, když ve třech kolech vyprovodil tureckého boxera Avni Yildirima. Následně se v květnu utkal ve sjednocující bitvě s neporaženým šampiónem organizace WBO Billy Joe Saundersem. Canelo Saunderse vyprovodil v osmi kolech a získal třetí titul.

Nyní ho čeká hlavní sjednocující bitva s neporaženým šampiónem organizace IBF Calebem Plantem. V případě vítězství se mexický boxer stane nesporným králem super střední váhy.

Plant získal světový titul v lednu 2019, když vybodoval Jose Uzcateguie z Venezuely. Pás ještě tentýž rok obhájil proti Američanovi Mike Leemu, kterého ukončil ve třetím kole. Loni stihl pouze jednu obhajobu, když vyhrál v desátém kole technickým KO nad Němcem Vincentem Feigenbutzem.

Naposledy titul IBF obhájil letos 30. ledna v souboji s krajanem Calebem Truaxem. Plant zápas jasně ovládl na body a potřetí tak obhájil světový titul.