Canelo vedl po desátém kole na bodech. Třetí souboj s Golovkinem nevylučuje!

Saul „Canelo“ Alvarez (53-1-2, 36 KO) se zapsal nesmazatelným písmem do historie profesionálního boxu, když v jedenáctém kole ukončil Sergeye „Krusher“ Kovaleva (34-4-1, 29 KO) a stal se šampionem čtvrté váhové kategorie.

Devětadvacetiletý Mexičan byl bez pochyby favoritem tohoto souboje, což nakonec i potvrdil. Šestatřicetiletého Kovaleva ukončil v jedenáctém kole a mohl slavit další obrovský milník své kariéry. Co bude nyní s králem střední váhy? Zůstane ještě na pár zápasu v polotěžké váze a nebo se vrátí postupně zpět do své oblíbené váhy? „Plánuji se nyní vrátit do střední, nebo super střední váhy, ale nevylučuji ani setrvání v polotěžké váze. Uvidíme, jak se vše vyvine. Rozhodně budeme hledat ty nejlepší možné souboje. Golovkin pro mě není skutečnou výzvou. Boxovali jsme spolu 24 kol a já ho porazil. Není to výzva, ale pokud se to vyplatí finančně, tak proč ne.“ – Rozpovídal se Alvarez, který po desátém kole vedl nad Kovalevem na body v poměru 2x 96-94 a 95-95.

Hodně vyrovnaný souboj potvrzují i úderové statistiky, ve kterých také dominoval „Canelo“. Ten trefil 133 úderů, kdežto Kovalev zasáhl pouze 115 údery. „Musel jsem být trpělivý. Věděl jsem, že to bude trvat minimálně pět kol, než se k němu dostanu. Upřímně, je to vynikající boxer. Byl to můj první souboj v této váze a on je fakt skvělý šampion, ale držel jsem se plánu a nakonec to fungovalo. Trošku později než jsem čekal, ale bylo to efektivní.“ – Dokončil své povídání jeden z nejlepších bojovníků napříč všemi vahami. Kam povedou kroky hvězdného Alvareze, který se tímto souboj nejspíše stal nejpopulárnějších bojovníkem světa šestnácti provazů? To se snad brzy dozvíme a doufejme, že se dočkáme trilogie s kazašským knockoutérem.