Canelo si rýpl do legendárního Američana: Bojí se a tak boxuje jen s MMA zapasníky!

Aktuální nejlepší bojovník napříč všemi vahami Saul „Canelo“ Alvarez (53-1-2, 36 KO) zkritizoval svého jediného přemožitele a legendárního šampiona pěti váhových kategorií Floyda „Money“ Mayweathera (50-0-0, 27 KO).

Aktuálně nejlepší boxer napříč všemi vahami a šampion střední a super střední váhy Saul „Canelo“ Alvarez se utkal s legendárním Američanem a bývalým šampionem pěti váhových kategorií Floydem „Money“ Mayweatherem v roce 2013, kdy mu bylo pouhých třiadvacet let. Rodák z Grand Rapids vzal tehdy mladého Mexičana do pořádné školy boxu a ve dvanácti kolech jej naprosto hladce vybodoval v poměru 117-111, 116-112 a 114-114 (poslední bodový rozhodčí však zcela nepochopitelně bodoval asi jiný duel). Všechna čest Alvarezovi, že se ve svých třiadvaceti letech postavil jednomu z nejlepších boxerů historie.

Jenže rodák z Guadalajary dodnes hodně těžce nese jedinou profesionální prohru a očividně by ji Mayweatherovi i po letech rád vrátil i s úroky. „Mayweather se sice vrací, ale určitě nehodlá bojovat se mnou.“ – Rozpovídal se hvězdný Mexičan, kterého se následně novináři ptali, zdali si myslí, že je zatím strach amerického veterána. Alvarez se pouze šibalsky pousmál a prohlásil: „Proto taky bude už jen boxovat s MMA zápasníky.“ – Čímž narážel na rozjetou diskuzi o souboji Floyda s Conorem McGregorem, či Khabibem Nurmagomedovem.