Canelo měl pozitivní test na doping. Verdikt? Nevinen!

Gennady Golovkin vs Saul AlvarezV těle mexické hvězdy byla nalezena zakázaná látka Klenbuterol, který se používá převážně kulturisty na rychlé spalování tuků a v minulosti za něj dostal stopku například mistr světa těžké váhy Lucas Browne. Odveta s Golovkinem však v ohrožení není!

5.5.2018 – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
Střední váha
Gennady Golovkin vs Saul Alvarez
Kazašská neporažená jednička a světová dvojka „GGG“ Gennady GOLOVKIN (37-0-1, 33 KO) a mexická a světová jednička „Canelo“ Saul ALVAREZ (49-1-2, 34 KO) se utkají ve dvanáctikolové odvetě o tituly WBA super, WBC, IBF a IBO!

Mexická hvězda je v plné přípravě na odvetu s Gennady Golovkinem, s nímž loni 16. září v Las Vegas remizoval a podle mnohých sporně, protože se většina veřejnosti shodla na tom, že měl vyhrát Golovkin.

Nedávno oba aktéři podstoupili antidopingové kontroly, které odhalili u Alvareze nedovolenou látku v těle, Klenbuterol. Interní kontrola ukázala, že zakázaná látka se do těla boxera dostala prostřednictvím kontaminovaného masa. V Mexiku bylo mnoho případů, že se sportovci po požití masa dostalo do organizmu více zakázaných látek.

Alvarez se po tomto verdiktu vyhnul stopce a jeho příprava na odvetu, která se bude konat 5. května dále pokračuje. Jen s tím rozdílem, že Mexičan celý kemp přesune do Spojených států.