Canelo je naštvaný na své promotéry. Bitva s Andradem se plánuje na 19.10.2019!

19.10.2019 by se měla v Las Vegas odehrát bitva o tři tituly mistra světa ve střední váze. K té se postaví aktuální šampion WBA a WBC, Saul „Canelo“ Alvarez (52-1-2, 35 KO) a šampion WBO, Demetrius „Boo Boo“ Andrade (28-0-0, 17 KO).

Tým okolo devětadvacetileté mexické superstar udělal několik chyb a to stálo Alvareze titul IBF. Král střední váhy se nyní hodně zlobí na své promotéry hned z několika důvodů. Rodák z Guadalajary podepsal obrovský kontrakt na 365 milionů dolarů se streamingovým gigantem DAZN jehož zástupci jasně nastínili, co si za tuto horentní částku představují za souboje. Jednou z podmínek byla trilogie s kazašským knockoutérem Gennady „GGG“ Golovkinem (39-1-1, 35 KO). Jenže do toho se mladému Mexičanovi nechtělo a tak hledal všechny možné souboje, aby se z třetího souboje vyvlíkl. Pevně věřil, že jeho tým udělá maximum, aby mu domluvil jiný, ale podobně lukrativní duel, kterým zástupce DAZN přesvědčí. Jenže jeho tým v čele s Oscarem De La Hoyou selhal a to hned několikrát.

Původním plánem byl souboj v polotěžké váze se šampionem WBO, Sergeyem „Krusher“ Kovalevem (33-3-1, 28 KO). To byl celkem dobrý plán, ale to by musel tým okolo Alvareze přitlačit na peněžní odměnu pro ruského bohatýra a to se nestalo. Šestatřicetiletý král polotěžké váhy se tedy k této nabídce otočil zády a jde si raději povinně obhajovat svůj pás na domácí půdě proti britskému mladíkovi, Anthonymu Yardemu. Následně se do všeho vložila organizace IBF, která požadovala povinnou obhajobu svého šampiona proti ukrajinskému vyzývateli, Sergeyi „The Technician“ Derevyancehnkovi (13-1-0, 10 KO). Ani zde však nedošlo k dohodě kvůli penězům a přesně proto je mladý Mexičan naštvaný.

Ukázalo se totiž, že „Canelo“ chtěl udržet pás IBF, ale promotéři jej vůbec neinformovali o průběhu jednaní s třiatřicetiletým Ukrajincem. Mexičan následně na sociálních médiích přiznal, že se na své promotéry hodně zlobí, dokonce je obvinil z neúcty a ztráty jednoho z titulů. I zástupcům DAZN došla trpělivost a podle zákulisních informací se rozhodli šoupnout Alvareze do sjednocující souboje s dalším šampionem, jenž hájí jejich zájmy, Demetriusem Andradem. Jednatřicetiletý šampion WBO se tedy s největší pravděpodobností střetne s Alvarezem 19.10.2019 v Las Vegas.