Canelo jde do války s Krusherem. Kdo vyhraje bitvu o čest a slávu?

Ze soboty na neděli nás čeká obrovský galavečer z Las Vegas, kde hlavním tahákem bude megaduel mezi Saulem „Canelo“ Alvarezem (52-1-2, 35 KO) a Sergeyem „Krusher“ Kovalevem (34-3-1, 29 KO).

O tomto duelu toho již bylo napsáno hodně, ale pojďme si to společně ještě jednou shrnout. Jméno Sergeye Kovaleva je synonymem pro polotěžkou váhu od roku 2013, kdy zdolal Nathana Cleverlyho a stal se poprvé šampionem WBO. O rok a pár měsíců později vyšplhal dnes již šestatřicetiletý Rus na absolutní vrchol této váhy, když ve dvanácti kolech naprosto dominantně přejel žijící legendu Bernarda Hopkinse. Toho Hopkinse, který nyní stojí za kariérou devětadvacetileté mexické hvězdy Saula Alvareze. Tři pásy mistra světa hájil „Krusher“ až do osudných dvou duelů s Andre Wardem, jenž jej jako první zdolal mezi profesionály jak na body, tak před limitem. Druhý šok přišel v roce 2018, když Kovaleva ukončil i skvělý Kolumbijec Eleider Alvarez a kde kdo již Rusa posílal do důchodu.

Jenže Kovalev se vzepřel osudu, najal si nového kouče Buddyho McGirta a vrátil se zpět na trůn polotěžké váhy. Kolumbijskou „Bouři“ zkrotil ve dvanácti kolech na body a britského vyzývatele Anthonyho Yardeho zdemoloval pověstným jabem v jedenáctém dějství. Nyní dostává možnost vydělat si největší balík peněz ve své profesionální kariéře a jeho soupeř zase dostává možnost zapsat se nesmazatelným písmem do historie profesionálního boxu. Saul Alvarez by se totiž triumfem nad Kovalevem stal šampionem čtvrté váhové kategorie a zařadil by se po bok obrovských legend.

Podle týmu okolo Mexičana je vše připraveno tak, aby slavil „Canelo“. Šestatřicetiletého Rusa si vybrali schválně a i podle bookmakerů je jasným favoritem král střední váhy. Ovšem šampion chce také psát svůj odkaz a pásu se rozhodně vzdát nehodlá. „Respektuji toho chlapce. Jde o dvě váhové kategorie výše, aby dokázal, že je pravým válečníkem. Za to mu patří respekt, ale zklamu ho i jeho fanoušky, protože tohle je moje váha a vládnu tady já.“ – Rozpovídal se Kovalev. No uvidíme, kdo bude slavit a díky stanici Sport 2 to můžeme vidět v přímém přenosu v neděli ve 2:00.