Canelo Alvarez: Nejmladší z osmi dětí, který začal mezi profesionály v patnácti letech a nyní je králem!

Devětadvacetiletý Saul „Canelo“ Alvarez (52-1-2, 35 KO) je v dnešní době jednou z největších hvězd profesionálního ringu a podle mnohých také nejlepším bojovníkem napříč všemi vahami.

Santos Saúl Álvarez Barragán je celé jméno mladého mexického válečníka, kterého zná celý svět pod jménem Canelo Alvarez. Canelo je totiž španělsky skořice a v Mexiku se často lidem se zrzavými vlasy takto říká. Saul je nejmladším z osmi bratrů, kteří se všichni stali profesionálními boxery, ale on to dotáhl až na samotný vrchol. Ve třinácti letech započal svoji amatérskou kariéru, aby o dva roky později vstoupil mezi profesionály. V pouhých patnácti letech se již rval s dospělými muži v mexických arénách.

O necelých patnáct let později je z něj globální hvězda a nejbohatší bojovník profesionálního ringu, jenž podepsal největší kontrakt s DAZN na jedenáct soubojů za 365 milionů dolarů. Rodák z Guadalajary je šampionem tří váhových kategorií a aktuálním králem střední váhy. O víkendu si bude moci připsat další historický milník. Pokud si poradí s šampionem WBO polotěžké váhy Sergeyem „Krusher“ Kovalevem (34-3-1, 29 KO), pak se stane šampionem čtvrté váhové kategorie, čímž by se zařadil po bok velkých hvězd jako je Erik Morales, Roy Jones Jr., Roberto Duran, či Pernell Whitaker. Pojďme se nyní společně podívat na začátek cesty hvězdného Mexičana díky DAZN, která vyhrabala záznam prvního souboje z roku 2005.