Canela nezajímá trilogie s Golovkinem. Chce souboje se Smithem a Kovalevem!

Aktuálního šampiona WBC, WBA a IBF, Saula „Canelo“ Alvareze (52-1-2, 35 KO), moc nezajímá trilogie s kazašským knockoutérem, Gennady „GGG“ Golovkinem (39-1-1, 35 KO) a raději by bojoval s Callumem „Mundo“ Smithem (26-0-0, 19 KO), nebo Sergeyem „Crusher“ Kovalevem (33-3-1, 28 KO).

Samozřejmě ze strany streamingového gigantu DAZN, jenž podepsal smlouvy jak s Alvarezem, tak s Golovkinem, je obrovský tlak na trilogii, jelikož je to souboj, který by generoval velké zisky a fanoušky zajímá. Jenže osmadvacetiletý Mexičan není příliš nadšený touto myšlenkou a raději by se pokusil o další zisk titulů o váhové kategorie výše, což je na jednu stranu pochopitelné. Alvarez vždy mluvil o tom, že se chce stát velkou hvězdou a titulové boje v různých váhových kategoriích mu tuto nesmrtelnost mohou přinést, navíc sedmatřicetiletý Kazach aktuálně nemá v držení žádný titul.

Jenže je tu jedna zásadní věc, kterou vidí fanoušci profesionálního boxu, ale Alvarez i jeho promotér Oscar De La Hoya ji úspěšně ignorují. Když se oba bijci střetli úplně poprvé, tak Mexičan nevlastnil žádný titul střední váhy a boxovalo se o pásy bývalého kazašského vládce. Navíc duel skončil remízou, hodně kontroverzní remízou a podle mnohých měl duel ovládnout právě Golovkin. Mladý Mexičan si vydupal odvetu a opět bez jediného pásu, šel do souboje s kazašskou mlátičkou, jenž měla stále tři tituly střední váhy. V druhém souboji šlo již o vyrovnanější souboj, který opět kontroverzně ovládl Alvarez. Podle mnohých expertů měl duel skončit remízou. Takže případné řeči o tom, že Golovkin musí mít alespoň jeden pás, jinak souboj nebude, jsou absolutně mimo mísu.

Každopádně mexická hvězda jde po titulech a hlavně po penězích. Proto ji nezajímá souboj s Golovkinem. Je to totiž souboj, kde je mnoho rizik a málo zisku, alespoň toho titulového zisku. Jenže ve střední váze je snad zajímavý jen souboj s Demetriusem „Boo Boo“ Andradem (27-0-0, 17 KO), jenž je vlastníkem posledního titulu WBO, který Alvarezovi chybí. Pak je zde ještě Jermall „Hit Man“ Charlo (28-0-0, 21 KO), ale tím to ve střední váze končí. Canelo však chce tituly i v jiných váhových kategoriích, kde se nabízí aktuální jednička super střední váhy, držitel titulů WBA Super a WBC Diamond, Callum Smith. Také se nabízí střet s jedničkou polotěžké váhy a šampionem WBO, Sergeyem Kovalevem. Koho si tedy mexická hvězda vybere pro svůj zářijový duel? To se snad brzy dozvíme, ale s největší pravděpodobností to nebude Golovkin.