Cancio šokoval svět, když ukončil Machada! Slavil i Vargas!

Tak toto nikdo nečekal. Andrew „El Chango“ Cancio (20-4-2, 15 KO) ukončil ve čtvrtém kole Alberta Machada (21-1-0, 17 KO) a stal se novým šampionem WBA v super pérové váze. Slavil i Rey Vargas (33-0-0, 22 KO) a Erickson Lubin (20-1-0, 15 KO).

Z trojice titulových zápasů, které jsme vám promovali před víkendem, byl asi nejvíce jednoznačný duel Machada s Canciem. Třicetiletému Američanovi nedával nikdo moc velké šance, hlavně když Machado ukončil sedmnáct z jednadvaceti duelů. Jenže „El Chango“ přijel zkrátka vyhrát a chuť po titulu ukazoval už od prvního dějství, i když se ocitl na podlaze ringu. I tak se neustále tlačil dopředu zabalený v pevném dvojáku a ve chvíli kdy se dostal k portorickému šampionovi na dostřel, tak spustil nelítostnou smršť úderů. Konec přišel ve čtvrtém dějství, kdy očividně načatého Machada poslal třikrát k zemi. Rozhodčí Raul Caiz neměl na výběr a duel musel ukončit. Cancio tak šokoval svět a stal se šampionem WBA v super pérové váze.

Ani šampion Rey Vargas neměl o této noci příliš snadnou práci. Venezuelan Franklin Manzanilla nepřijel na americkou půdu odevzdat kůži lacino a šampionovi nehezky zatopil již v kole číslo dva, kdy jej poslal na podlahu ringu. Šampion však nebyl otřesený a kolo dokončil. V rámci třetího kola pak našel rytmus a již nepustil Manzanillu do duelu. Venezuelan se snažil zvýšit agresivitu, zkoušel i nečisté praktiky, za které mu sudí odečetl body, ale marná snaha. Vargas si nakonec došel pro vítězství v poměru 3x 117-108 a po čtvrté obhájil svůj titul WBC v super bantamové váze. Demoličním vítězstvím se blýskl i americký „The Hammer“ Erickson Lubin. Ten krajanovi Ishe Smithovi nedal žádnou šanci, když jej již v prvním kole poslal třikrát na podlahu ringu. Následně si Smith vychutnal podlahu ringu i ve třetím kole a jeho roh raději duel ukončil vhozením ručníku.