Callum Smith směřuje k zápasu s Alvarezem. V sobotu se před něj postaví N’Jikam!

Na stejném galavečeru, kde obstará hlavní zápas večera dvojice Ruiz-Joshua, se střetne i aktuální jednička super střední váhy a držitel titulů WBA Super a WBC Diamond, Callum „Mundo“ Smith (25-0-0, 18 KO), s kamerunským válečníkem, Hassanem N’Dam N’Jikamem (37-3-0, 21 KO).

I v tomto souboji je favoritem britský šampion, ale stejně, jako u prvního zápasu, nesmíme podcenit ani jeho soupeře. Pětatřicetiletý Kamerunec s francouzským pasem je světovou desítkou super střední váhy, tedy patří mezi absolutní špičku dané váhy. Bohužel v titulových soubojích neměl nikdy moc štěstí. V roce 2012 nestačil na tehdejšího šampiona WBO střední váhy, Petera Qullina. Štěstí se na něj usmálo až v roce 2017, kdy senzačně zdolal zlatého olympionika, Ryoto Muratu a ukradl mu uvolněný pás WBA ve střední váze, jenže štěstí se na něj nesmálo dlouho. V odvetě se již Japonec nenechal zaskočit a svého kamerunského soka zničil v sedmi kolech. Nyní je tu další šance pro N’Jikamama. Tentokrát v super střední váze.

Jenže o šest let mladší vládce super střední váhy by měl být nad jeho síly. Vysoký Smith, který narostl do výšky 191 centimetrů je o půl hlavy větší než jeho sok a navíc má za sebou mnohem větší výzvy. Pokořitel Rockyho Fieldinga, Erika Skoglunda, či George Grovese ovládl boxerskou ligu mistrů WBSS a směřuje k vyšším metám, než je Hassan N’Dam N’Jikam. Rodák z Liverpoolu totiž zatoužil po souboji s mexickou hvězdou, Saulem „Canelo“ Alvarezem. „Faktem je, že se zatím duel s Canelem neuskuteční, i když v sobotu v noci vyhraji. Ovšem tyto velké zápasy ve mně drží potřebnou motivaci. Vím, že když tento zápas vyhraji, tak budu o další krůček blíže k velkému souboji. Měl jsem výborný kemp, takže očekávejte velké vítězství.“ – prohlásil šampion.